یکشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۷

فاطمه اشدری ،

معاملات شهرداری قزوین شفاف سازی شود / استفاده از مشاوران متخصص در کمیسیونهای شورا

به منظور نظارت دقیق بر عملکرد شهرداری قزوین ضرورت دارد تا ضمن راه اندازی کمیسیون نظارت و پیگیری، از حضور مشاوران متخصص درکمیسیونهای شورای اسلامی شهرقزوین استفاده شود.

   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین،فاطمه اشدری رئیس کمیسیون بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهرقزوین در جلسه شورا با بیان این مطلب اظهار کرد: حضور کارشناسان و مشاوران متخصص در کنار کمیسیونهای تخصصی شورا به ویژه مشاوره مالی و حقوقی می تواند نقش مهمی در تدوین صحیح و اصولی مصوبات داشته باشد.

وی افزود: اعضای شورا به دلیل فشردگی کارها ، در برخی موارد شخصا فرصت رسیدگی به امور را ندارند و لذا ضرورت دارد تا از تجربیات مشاوران متخصص استفاده شود.

اشدری دربخش دیگری از سخنانش بر ضرورت شفاف سازی در معاملات شهرداری قزوین تاکید کرد وگفت: اعضای شورا باید از هرگونه معاملات در شهرداری قزوین آگاه شده و در جریان آنها قرار گیرند و نظارت داشته باشند، تا شاهد هرج ومرج و هدر رفت درآمد در معاملات که منجر به سوء استفاده های احتمالی و رانت خواهد شد ، نباشیم.

وی افزود: لازم است تا نهادهای نظارتی بالادستی از جمله بازرسی کل استان و دیوان محاسبات نیز به مساله معاملات و تعارض منافع مدیران شهرداری ورود داشته باشند. 

رئیس کمیسیون بانوان و امورخانواده شورای اسلامی شهرقزوین با اشاره به نقش نظارتی اعضای شورا بر عملکرد شهرداری تصریح کرد: هر گونه هزینه کرد از شهرداری قزوین بیت المال بوده وهر 9 عضو شورا مسئول هستند، لذا ضرورت دارد تا شورا از هرگونه معاملات شهرداری آگاهی یابد و به دقت آنها را مورد بررسی قرار دهد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط