شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۶

اشدری،

مدیریت شهری به یک مدیریت متزلزل و سیاسی بدل شده است/ کمیسیون پیگیری و نظارت شورا راه اندازی شود

شورا باید در جایگاه نظارتی خود پویا و فعال عمل نماید، برهمین اساس ضرورت دارد تا کمیسیون پیگیری و نظارت شورا راه اندازی شود و این موضوع به طور جدی پیگیری شود.

 فاطمه اشدری رئیس کمیسیون بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی بودجه شهرداری قزوین برگزار شد،با بیان اینکه مدیریت شهری یک مدیریت متزلزل و سیاسی است اظهار کرد: در حال حاضر با تغییر پی در پی مدیران ،حس خلاقیت و استقلال کاری از مدیران گرفته شده و در اصل نوع مدیریت شهردار باعث شده تا مدیران نتوانند بر کارهای کلان تمرکز نمایند و به طور کلی هیچ اختیاری از خود در کارها ندارند.
 
وی افزود: مدیریت شهری قزوین پویا نیست و درحقیقت مدیریت اعتماد به نفس مدیران نیست بلکه سیاسی و متزلزل است.
 
اشدری، با بیان اینکه شورا سیاست گزار اقدامات شهرداری است تاکید کرد: بایستی با فعالیت کمیسیون پیگیری و نظارت نسبت به جایگاه نظارتی خود جدی باشیم تا بتوانیم به اجرای سیاستهای خود نظارت درستی داشته باشیم.
 
رئیس کمیسیون بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین، تصریح کرد: تا زمانی که کمیسیون نظارت و پیگیری درشورا راه اندازی نشده و شورا نسبت به این جایگاه خود بی توجه باشد نباید انتظاری از رؤسای سازمانها در تحقق سیاستهای خود داشته باشد.
 
وی در بخش دیگری از جلسه که به بررسی بودجه سازمان باغستان سنتی قزوین اختصاص داشت گفت: به لحاظ رویکرد و ایجاد و احیای زیر ساخت های گردشگری در سال ۱۴۰۲ ، و با توجه به جلساتی که در استانداری قزوین درخصوص مدیریت باغستان برگزار شده به نظر می رسد ارگانهای مربوطه نیز پای کار هستند لذا پیشنهاد می شود اعتبار این سازمان برای حفظ و احیای باغستان سنتی قزوین ( میراث فرهنگی ) از بودجه پیشنهادی ۴ میلیارد تومان  به ده میلیارد تومان به بالاتر افزایش یابد.
 
اشدری همچنین خواستار خرید چاه از بودجه امسال تا پایان سال جاری و افزود: خرید یک چاه دیگر در بودجه سال آتی این سازمان در دستور کار قرار گیرد که  تملک سه  چاه مهم ( ذغال سنگ ، درزبان ، ولیستان) در اولویت بودجه 1401دیده شده است .

 
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ، همچنین خواستار اختصاص ردیف بودجه جداگانه برای مرمت و بازسازی چاه خانه های میراث فرهنگی در باغستان سنتی قزوین شد و  گفت: باغستان ستی قزوین نیز جزو آثار تاریخی و میراث این کهن دیار مینودری است لذا ضرورت دارد برای بازسازی  ومرمت چاه خانه ها که درمعرض تخریب هستند اقدام شود و ردیف جداگانه ای در ردیفهای سازمان نوسازی و بهسازی ایجاد شود.
 
 نائب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین ،در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه به فضای داخلی وحیاط مسجد النبی قزوین شدو گفت: باید با بهره گیری از تجربیات نخبگان شهر (طی فراخوانی با همراهی علم و تجربه، نخبگان دانشگاهی و معماران با تجربه نخبه) طرحی رابرای ساماندهی فضای داخلی و جلوخان مسجد النبی درنظر بگیریم چرا که این بنای تاریخی هویت شهر قزوین است و باید به لحاظ بصری وضعیت خوبی داشته باشد.

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط