پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۴

صلح جو،

ساماندهی و زیباسازی محور گردشگری عبید زاکانی

در راستای بهبود سیما و منظر شهری بایستی محور گردشگری عبیدزاکانی از محدوده حمام تاریخی قجر تا خیابان امام خمینی (ره )ساماندهی و زیباسازی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین ،حسین صلح جو رئیس کمیسیون خدمات شهری و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین،در جلسه علنی شورا که به بررسی بودجه سازمانهای شهرداری قزوین اختصاص داشت با بیان این مطلب اظهار کرد: در سنوات گذشته یکی از مطالبات اعضای شورا ساماندهی و زیباسازی محور گردشگری خیابان عبیدزاکانی از حمام قجر تا خیابان امام خمینی(ره)بوده است لذاضرورت دارد  تا در بودجه این ردیف در سازمان نوسازی و بهسازی اعتبار را افزایش دهیم تا اقدامات بدنه سازی و زیباسازی این محور تسریع شود.
 
وی افزود: این محور یکی از نقاط گردشگری شهر قزوین است و به لحاظ زیبایی نیازمند رسیدگی و توجه بیشتری است.
 
صلح جو در ادامه جلسه خواستار توجه به ساماندهی فضای جلوخان مسجد النبی (ص) قزوین شد و گفت: به نظر می رسد باید برای ساماندهی فضای داخلی مسجد النبی اقدامات زیادی انجام شود همچنین باید برای حوض بدون آب این بنای تاریخی با ارزش نیز تدبیر شود و طرح جدیدی برای آن تدوین شود.
 
وی همچنین در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی موضوع اعطای یارانه بلیط به اتوبوسرانی اختصاص داشت خواستار ساماندهی خطوط اتوبوسرانی شد و گفت: در برخی مسیرها تعداد مسافر بسیار کم است و می توان به جای اتوبوس از ون یا مینی بوس  برای جابجایی مسافر استفاده نمود.
 
وی افزود: لذا باید مسیرهای اتوبوسرانی در سطح شهر ارزیابی کلی شوند و مدیریت اصولی خطوط صورت گیرد تا هم رضایتمندی شهروندان حاصل شود و هم به صرفه و صلاح شهرداری نیز باشد.
 
صلح جو همچنین خواستار توزیع کارت بلیط اتوبوس در سطح شهر شد وگفت:به دلیل کمبود کارت بلیط شهروندان مجبور هستند که به صورت نقدی کرایه خود را بپردازند لذا ضرورت دارد تا دراسرع وقت کارت بلیط ها توزیع شود.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط