یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین تاکید شد؛

لزوم ساماندهی و جمع آوری سگهای ولگرد در شهر قزوین/ دستگاه های مربوطه پای کار باشند

در جلسه کمیسیون خدمات شهری و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین اعضای شورا ضمن بررسی اقدامات سازمان مدیریت پسماند در شستشوی مخازن و انهار شهری بر لزوم ساماندهی و جمع آوری سگهای ولگرد تاکید نمودند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامي شهر قزوین،جلسه کمیسیون خدمات شهری و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست حسین صلح جو و با حضور اعضا،صالحی مدیر عامل پارکها و فضای سبز،صباغ مدیر اجرایی سازمان مدیریت پسماند و کارشناسان مربوطه و با هدف بررسی برنامه های مدیریت شهری در خصوص ساماندهی سگهای ولگرد، رفت و روب شهری و شستشوی مخازن پسماند در تالار مردم این نهاد برگزار شد.

صلح جو رییس این کمیسیون ضمن بیان دغدغه ها و مطالبات شهروندان در خصوص رفت و روب شهری و شستشوی انهار و مخازن پرداخت و گفت: سازمان مدیریت پسماند باید به طور مستمر بر روند رفت و روب شهری و شستشوی مخازن و انهار شهر نظارت های دقیق داشته باشد تارضایت مندی شهروندان را شاهد باشیم.

وی همچنین بر لزوم توجه به ساماندهی و جمع آوری سگهای ولگرد تاکید نمود و گفت: وجود این سگها چهره شهر را زشت و خراب می کند و از سوی دیگر باعث رعب و وحشت میان شهروندان می شود لذا ضرورت دارد تا در این خصوص تصمیم و تدبیر ویژه ای اتخاذ شود.

در ادامه ،حق شناس نائب رییس شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این جلسه خواستار توجه به هوشمند سازی در حوزه پسماند شد و گفت:با توجه به میزان وسعت کار در حوزه پسماند و رفت و روب شهری ضرورت دارد تا هوشمند سازی در این حوزه بیش از گذشته پیگیری و اجرا شود.

وی همچنین بر لزوم تخصیص اعتبار ردیف خرید ماشین آلات مکانیزه زباله تاکید نمود.

 گفتنی است ؛ در ادامه جلسه صباغ مدیر اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین در سخنانی با بیان اینکه در سطح شهر قزوین و نواحی منفصل شهری ۴۵۰۰ مخزن زباله وجود دارد گفت: در حال حاضر هفته ای یکبار مخازن پسماند در شهر قزوین و نواحی منفصل شهری شستشو می شوند.

وی افزود:در مناطقی مانند بازار قزوین و خیابان شهدا و میادین میوه و تره بار مخازن پسماند به صورت روزانه شستشو و گندزدایی می شوند.

به گفته صباغ، از نیمه خرداد ماه کار مخزن شوی در شیفت روز نیز فعال خواهد شد و با این اقدام شستشوی مخازن از هفت روز به ۴ روز کاهش خواهد یافت.

وی همچنین در ادامه سخنانش به موضوع شستشوی انهار در شهر قزوین پرداخت و گفت: به دلیل شیب بندی نامناسب و عدم کف سازی و هدایت فاضلاب مغازه ها به داخل انهار در خیابان‌های مولوی ،سلامگاه و خیابان شهید منتظری و سایر خیابانهای شهر  شاهد بوی تعفن هستیم که با رهاسازی آب در انهار این مشکل به صورت موقت بر طرف می شود.

صباغ همچنین به طرح هوشمند سازی رفت روب شهری اشاره نمود و گفت : با توجه به اینکه مساحت رفت و روب شهری در قزوین مساحت زیادی را در بر می گیرد ،به هر حال نارضایتی هایی را در محلات شاهد خواهیم بود اما طرح هوشمند سازی را در این حوزه در دستور کار داریم .

وی ادامه داد:بر این اساس ،میزان کارکرد پاکبان در رفت و روب شهری به صورت دقیق برآورد خواهد شد.

در ادامه توضیحاتی شامل اقدامات شهرداری قزوین پیرامون نحوه زنده گیری و عقیم سازی و رهاسازی سگهای ولگرد و همچنین آموزش و فرهنگسازی میان جوامع و چالشهای موجود دراین مسیر از سوی کارشناسان مربوطه ارایه شد .

اعضای کمیسیون نیز در این جلسه با توجه به مطالبات شهروندان در زمینه رفت و روب و ساماندهی سگهای ولگرد خواستارتوجه به این موضوعات شدند  و بر لزوم توجه به هوشمند سازی در جوزه رفت و روب تاکید کردند.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط