چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۰۱

در کميسيون بهداشت و سلامت شوراي اسلامي شهر قزوين تأکيد شد؛

حيات دومين نمايشگاه بهداشت و سلامت قزوين در نيمه دوم سال جاري

کميسيون بهداشت و سلامت شورا با در دستور کار قرار دادن موضوع برگزاري دومين نمايشگاه بهداشت و سلامت در نيمه دوم سال جاري در قزوين، بر هر چه بهتر و توانمندتر برگزاري اين نمايشگاه تأکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ سيد کاظم مجابي رئيس کميسيون بهداشت و سلامت شورا در اين جلسه با اشاره به توانمندي هاي اولين نمايشگاه بهداشت و سلامت که سال گذشته در قزوين برگزار شد، افزود: با توجه به نتايج به دست آمده و نظرسنجي از مخاطبين و به ويژه شهروندان، نمايشگاه با رضايتمندي خوبي برگزار شده بود.

وي با اعلام اينکه 60 دستگاه مرتبط با حوزه سلامت برنامه هايي براي سلامت جسم و روح آحاد جامعه را در اين فرصت ارائه دادند، ادامه داد: افزايش سواد و دانش مردم در حوزه سلامت، از مهمترين اهدافي است که از برگزاري اين نمايشگاه دنبال شده و امسال نيز در دستور کار قرار دارد.

مجابي با تأکيد بر اينکه پيشگيري بهتر و ارزانتر از درمان است، افزود: تلاش در جهت تغيير نگرش جامعه و ايجاد حساسيت در آنها که در قدم اول به حفظ سلامتي خود اهميت دهند، يکي از مهمترين راهکارها و دلايلي است که مي تواند به موضوع پيشگيري نيز کمک کند، کما اينکه در نمايشگاه سال قبل حوزه فرهنگ سازي به ياري حوزه سلامت آمد.

اين عضو شورا با بيان اينکه در نمايشگاه سلامت93 که در مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه برپا شد، نمايشگاه کتابي نيز با موضوعات متنوع سلامت براي مخاطبين عرضه شد، خاطرنشان کرد: تداوم برگزاري نمايشگاه سلامت در قزوين و تشکيل بانک اطلاعاتي در حوزه کشوري در ارتقاء سطح سلامت جامعه تلاش کنيم.

وي در ادامه جلسه و پس از صحبتهاي اعضاي شورا و ديگر ميهمانان جلسه در جمع بندي مباحث ارائه شده، بيان کرد: تشکيل کميته اجرايي براي شروع، ادامه و پايان يافتن کار، اقدام ايده آلي است و ضمن اينکه به مشارکت دستگاههايي نظير استانداري، شوراي شهر، شهرداري، دانشگاه علوم پزشکي و خانه مشارکت همچون سال قبل نيازمنديم، اميدواريم امسال نيز شاهد حضور آنان به همراه همراهي تشکلهاي غير دولتي و نهادهاي مردمي باشيم.

رئيس کميسيون بهداشت و سلامت همچنين در رابطه با زمان دقيق و مکان برگزاري نمايشگاه امسال که نظرات متنوعي از سوي اعضاي شورا مطرح شد، توضيح داد: با توجه به برنامه هاي متنوعي که در دستور کار قرار دارد و اينکه مي خواهيم فضايي شاد و مناسبي را براي شهروندان و بازديد کنندگان ايجاد کنيم، بايد زمان و مکان مناسبي را براي اين برنامه انتخاب کنيم.

*

حبيب ا... انصاريان رئيس خانه مشارکت مردم در سلامت نيز با تأکيد بر اينکه اولين نمايشگاه بهداشت و سلامت با هدف سلامت جسمي و رواني اجتماع و نيز بهداشت محيط زيست برگزار شد، افزود: ارتقاء شاخصه هاي سلامت شهروندان يکي ديگر از موارد مدنظر قرار گرفته بود که در اين راستا موفق عمل کرديم.

وي تصريح کرد: در حوزه سلامت جسم، غربالگري، معاينات پزشکي، خود مراقبتي و طب سنتي را در نمايشگاه گنجانديم و در حوزه سلامت روحي نيز آموزشهايي در دستور کار قرار داده و از سلامت معنوي نيز صحبت کرديم.

انصاريان با اشاره به نظرسنجي که از بازديد کنندگان و غرفه داران در سال قبل انجام شده بود، گفت: 30 سوال از 300 مخاطب پرسيده شد و پاسخ سوالها با در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت احصاء شده و به شکل مکتوب درآمد تا بتوان براي هر چه توانمندتر برپا کردن نمايشگاه امسال در دستور کار قرار بگيرد.

رئيس خانه مشارکتهاي مردم در سلامت همچنين از همکاري 13 تشکل مردمي در نمايشگاه خبر داد و گفت: اين برنامه فرهنگي، اجتماعي اطلاع رساني، آموزشي و مشاوره در ابعاد مختلف سلامت براي مخاطبين برگزار شد و براي نمايشگاه امسال نيز برنامه هاي متنوع تري در دستور کار قرار مي گيرد.

*

گفتني است در ادامه جلسه اعضاي شورا و ديگر ميهمانان جلسه نظرات و پيشنهادات خود را براي هرچه مطلوب تر برگزار شدن نمايشگاه سلامت در سال جاري بيان کردند.

پايان پيام/1403/شهريور94    

تصاویر مرتبط