دوشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۰۶

صديقي، عضو شوراي اسلامي شهر قزوين:

مقاومت وقتي با تقدس همراه شد، غيرممکني وجود ندارد

صديقي، عضو شوراي اسلامي شهر قزوين گفت: اگر مقاومت و ايستادگي در مقابل دشمنان همراه با تقدس باشد، ديگر غيرممکني وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين و به نقل از روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ محمدرضا صديقي در آئين تجليل از ايثارگران و فرزندان شهداي هشت سال دفاع مقدس شهرداري قزوين که با حضور اعضاي شوراي شهر و جمعي از مسئولان استاني و دکتر بياتيان، نماينده مردم بيجار در مجلس در فرهنگسراي بانو حضرت زهرا (س) اين سازمان برگزار شد، افزود:جوانان و نسل امروز انقلاب بايد مسيرفکري شهدا را الگوي خود قرار دهند تا بتوانند بر مشکلات چيره شوند.
وي طي سخناني در خصوص جنگ جهاني دوم اظهار کرد: در سوم شهريور سال 1320 مصادف با جنگ جهاني دوم ايران اعلام بي طرفي کرد ولي به دليل حضور کارشناسان آلماني در ايران، متفقين اين بي طرفي را قبول نکردند و در نتيجه با حمله سه جانبه موفق به تصرف کشور در مدت 20 روز شدند.
صديقي اضافه کرد: در سال 59 ايران درگير هشت سال دفاع مقدس از مرز و بوم کشور شد که مقدس بودن اين دفاع از اهميت بسزايي برخوردار است، خرمشهر تا مرز عراق هزار کيلومتر فاصله داشت و تصرف خرمشهر به مدت 34 روز طول کشيد و جوانان اين خونين شهر فقط با کوکتل مولوتوف مقاومت کردند، در حالي که در جنگ جهاني دوم با وجود تجهيزات و امکانات ايران ظرف 20 روز به تصرف متفقين درآمد، بايد به دنبال چرايي آن بود؟
مسجد جامع معيار مقاومت در خرمشهر بود
اين عضو شوراي اسلامي شهر قزوين و يکي از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس افزود: علت پيروزي ملت ايران اين بود که مسجد جامع معيار مقاومت در اين شهر بود، بنابراين اگر مقاومت و ايستادگي همراه با تقدس باشد، به هر مشکلي مي توان غلبه کرد، همانند دوران دفاع مقدس که ملت ايران در با ايمان الهي در مقابل دشمن تا دندان مجهز به تجهيزات پيشرفته نظامي مقاومت کرد.
وي با بيان اين مطلب که هفته دفاع مقدس يک هفته اسطوره اي براي ما است، گفت: بايد اين پيام را به نسل جوان منتقل کنيم که وقتي مقاومت از محراب مساجد سرچشمه بگيرد نتايج ارزشمندي براي ما خواهد داشت.

پايان پيام/1412/مهر94

تصاویر مرتبط