دوشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۱۱

احياي خط نستعليق با برگزاري دوسالانه‌ي خوشنويسي در قزوين

عضو شوراي اسلامي شهر قزوين بر احياي خط نستعليق با برگزاري دوسالانه‌ي خوشنويسي در قزوين، پايتخت خوشنويسي ايران و شهر ميرعماد تاکيد کرد.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ،فاطمه اشدري در جلسه‌ي علني شوراي اسلامي شهر قزوين اظهار کرد: با ارج نهادن و توفيق عملي کردن فرمايشات ارزشمند مقام معظم رهبري که امسال را سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني نام نهادند، بر تمامي مردم ايران مخصوصا مسوولان تکليف است تا نسبت به محقق ساختن اين فرمايش معظم‌له از هيچ تلاشي فروگذار نباشند.
وي ادامه داد: در ابتداي سال و با تاسي از رهبر فرزانه‌ي انقلاب، پيشنهاد مي‌شود که براي هويت بخشيدن به زبان و خط اصيل ايراني فارسي هم‌اکنون که اين افتخار نصيب ما شده است و قزوين پايتخت خوشنويسي و به عنوان شهر ميرعماد کشور و جهان تجلي مي‌شود، جا دارد در سال جاري براي نهادينه کردن فرهنگ‌ فارسي و خط نستعليق که خط رسمي ايران است تلاش و کوشش شود.
عضو شوراي اسلامي شهر قزوين عنوان کرد: استاد بزرگ خط نستعليق، ميرعماد قزويني است و جا دارد تا براي مکاتبات اداري، مراکز آموزشي و دانشگاهي، تبليغات سر درب ادارات و مراکز صنعتي و صنفي و ... از خط نستعليق استفاده شود
اشدري يادآور شد: حتي از سويي در اتوماسيون و نگارش مکاتبات رايانه‌اي نيز از خط نستعليق مي‌توان استفاده کرد
وي خاطرنشان کرد: استفاده از اين شيوه نگارش در مکاتبات با ديگر نقاط کشور، نشانگر فرهنگ والاي قزوين است
عضو شوراي اسلامي شهر قزوين عنوان کرد: تقاضا دارم که اين موضوع را در شوراي فرهنگ عمومي استان قزوين نيز مطرح کنند تا با حمايت استاندار و ديگر مديران ارشد استان به طور جدي پيگيري شده و عملي شود تا اين حرکت مهم فرهنگي به نام استان قزوين، ثبت و ماندگار شود

 

تصاویر مرتبط