دوشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۱۱

عباس ظاهري،رييس شوراي اسلامي شهر قزوين:

شوراهاي اسلامي در خدمت مردم و رشد و توسعه‌ي شهر و روستاها هستد

 

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين با گراميداشت 9 ارديبهشت روز شوراها گفت: شوراهاي اسلامي در خدمت مردم و رشد، عمران و آباداني و توسعه‌ي شهرها و روستاها هستند.
عباس ظاهري‌ در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه‌ي قزوين افزود: با آغاز فعاليت شوراها در ارديبهشت ماه سال 57، اين نهاد کار خود را در خدمت‌رساني به مردم در استان قزوين آغاز کرد.
وي در ادامه با تشريح شکل‌گيري، تاريخچه و برخي خدمات شوراهاي اسلامي اول تا سوم شهر قزوين، خاطر‌نشان کرد: شوراي اسلامي قزوين از دوره‌ي اول تاکنون اهتمام زيادي را براي ارايه‌ي خدمات مورد نياز به شهروندان و توسعه و آباداني شهر انجام داده است.
رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به اينکه سال گذشته طرح‌هاي مختلفي از جمله دو تقاطع غيرهمسطح در قزوين مورد بهره‌برداري قرار گرفت، اظهار کرد: گرچه اجراي اين طرح‌ها مشکلات و محدوديت‌هايي که بعضا اجتناب‌ناپذيرند را براي شهروندان ايجاد مي‌کند ولي شهروندان آنها را صبورانه و با نگاه باز مي‌پذيرند چرا که شهرشان آينده‌ي روشني را پيش‌رو دارد.
ظاهري با بيان اينکه هم اکنون هفت پل و تقاطع غيرهمسطح در شهر قزوين در حال ساخت و اجرا قرار دارد، خاطرنشان کرد: بيشتر اين طرح‌ها طبق برنامه‌ي ‌پيش‌بيني شده در سال 92 تکميل و به بهره‌برداري مي‌رسد.
وي، تشکيل شوراي نظارت را يکي از اقدامات خوب شوراي اسلامي شهر قزوين در دوره‌ي سوم خواند و گفت: اين شورا کار پيگيري و نظارت بر اجراي مصوبات شورا را از طريق شهرداري بر عهده دارد.
رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين، پيگيري و زمينه‌سازي انتقال پادگان لشگر 16 زرهي به بيرون از شهر و تملک فرودگاه خدمات ويژه را نيز از اقدامات کنوني شوراي اسلامي شهر خواند و ادامه داد: با تلاش‌هايي که در شوراي عالي سرمايه‌گذاري صورت گرفته است به زودي شاهد بهره‌برداري از بازيگاه بوستان باراجين و آغاز عمليات اجرايي پارک آبي قزوين خواهيم بود.
ظاهري با قدرداني از مسوولين استان قزوين به منظور همراهي و تعامل با شوراي اسلامي شهر و شهرداري قزوين در انجام برنامه‌ها و طرح‌هاي مورد نظر، گفت: بدون شک بدون وجود تعامل، انسجام و همدلي بين مسوولين، اجراي پروژه‌هاي کلان شهري و تلاش براي توسعه و رشد شهر امکان‌پذير نيست.

 

تصاویر مرتبط