سه‌شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۱۹

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين:

هيئت منصفه مطبوعات در آراء خود منصف باشند

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين گفت: از اعضاي هيئت منصفه مطبوعات استان انتظار مي‌رود که جريانات سياسي، گرايشات فردي و سلايق شخصي را در رأي دادن دخالت ندهند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين و به نقل از خبرگزاري فارس؛ فرج‌الله فصيحي رامندي در جلسه آغاز به کار هيئت منصفه مطبوعات استان قزوين که در سالن جلسات دادگستري استان برگزار شد، اظهار کرد: از رسانه‌هاي استان انتظار مي‌رود حدود، اخلاق و خط قرمزهاي کشور را رعايت کند تا کار به تشکيل پرونده نرسد.

وي افزود: اگر شرايط به گونه‌اي پيش رفت که منجر به تشکيل پرونده قضايي شد، اعضاي هيئت منصفه مطبوعات استان بايد اطلاعات کامل و جامع از موضوع به دست آورده و دفاعيه فرد را نيز براي مشورت و تصميم‌گيري مورد توجه قرار دهند.

رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين اضافه کرد: اعضاي هيئت منصفه مطبوعات استان بايد با هر موضوعي که در دادگاه مطبوعات مطرح مي‌شود با سعه‌صدر برخورد کنند.

فصيحي رامندي با اشاره به ترکيب هيئت منصفه مطبوعات استان قزوين ادامه داد: ترکيب هيئت منصفه مطبوعات استان به گونه‌اي انتخاب شده تا گوياي اين باشد که افکار عمومي جامعه چه برداشتي از موضوع مطرح شده در دادگاه مطبوعات دارند.

وي عنوان کرد: در اعلام نظر آنچه انتظار داريم اين است که سليقه، جريانات و شرايط سياسي و گرايشات فردي را در موضوعات مطرح شده نبايد وارد کرده و بر اساس آن تصميم بگيرند بلکه فقط به آنچه رضاي حق تعالي است بايد عمل شود.

رئيس خانه مطبوعات استان قزوين نيز در اين جلسه تصريح کرد: مطبوعات در حين انجام رسالت و وظايف خود بايد توجه داشته باشند قوانين به خوبي رعايت شود.

سيدعبدالعظيم موسوي با اشاره به برنامه‌هاي آموزشي برگزار شده در سال گذشته گفت: در سال گذشته دو کارگاه آموزشي در استان برگزار شد که اصحاب رسانه استان در اين کارگاه‌ها با قوانين مطبوعات به خوبي آشنا شدند و اثرات مطلوب حضور در اين کارگاه‌هاي آموزشي به خوبي در رسانه‌هاي استان مشهود بود.

وي بيان کرد: با توجه به نزديکي انتخابات با يک فضاي غيرطبيعي روبرو مي‌شويم زيرا برخي زمان انجام تبليغات براي انتخابات را رعايت نمي‌کنند که اين امر منجر به تشکيل پرونده قضايي براي مطبوعات مي‌شود.

رئيس خانه مطبوعات استان قزوين خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته با اين مسئله روبرو شديم که برخي از اختلافات و درگيري‌هايي که بين مسئولان و مطبوعات به وجود مي‌آيد ريشه اخلاقي و مالي دارد.

موسوي يادآور شد: پيشنهادم اين است که اگر مسئولان شکايتي از مطبوعات دارند در خانه مطبوعات استان مطرح کنند تا رسيدگي شود.

پايان پيام/1467/آبان94

تصاویر مرتبط