شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

قيداري، شورايار ناحيه انديشه:

ناحيه انديشه به همت مجموعه مديريت شهري و شوراياران در مسير تحول قرار دارد

با همت و تلاش شوراي اسلامي شهر، شهرداري و شوراياران، اميدواريم تحولات روبه رشدي در ناحيه انديشه و محله هاي نجف آباد، حسن آباد و وثوق آباد رقم زده شود.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي قيداري شورايار ناحيه انديشه (محله نجف آباد، حسن آباد و وثوق آباد) با بيان اينکه نهاد شوراي شهر راهنما و هدايت کننده خوبي براي شهرداري به شمار مي آيد، گفت: اغلب پروژه ها و اقداماتي که در شهر رخ مي دهد با نظارت اين ارگان و بررسي ها و نظرات کارشناسي که اعضاء ارائه مي دهند، انجام مي شود.

وي در ادامه با اشاره به اقداماتي که با حمايت شوراي شهر و تلاش شوراياران، مدير ناحيه و متوليان مربوطه در شهرداري در سه محله نجف آباد، حسن آباد، وثوق آباد به انجام رسيدند، گفت: طي سال جاري در اين سه منطقه آسفالت، جدول گذاري، لکه گيري و نام گذاري معابر رخ داده و پل بين نجف آباد و حسن آباد تعريض شده است.

اين شورايار همچنين در رابطه با پيگيري ها و پيشنهادات شوراياران براي حل مشکلات باقيمانده ناحيه انديشه توضيحاتي بيان کرد و گفت: از سال گذشته پيگيري ها ضمن تهيه نقشه براي تبديل ورودي نجف آباد به بلوار صورت گرفته، ولي به دليل نبود اعتبار بلاتکليف مانده و باعث بروز تصادف نيز شده است.

قيداري خاطرنشان کرد: از سوي ديگر، جاده دسترسي به نجف آباد نيز از وضعيت مناسبي برخوردار نبوده و به خاطر موقعيت مکاني، تاکنون در اداره کل راه و شهرسازي بلاتکليف مانده است.

وي تصريح کرد: پس از زيرگذر اتوبان قزوين _ زنجان به سمت نجف آباد يک پل کم عرض با قدمت 40 سال وجود دارد و به اين علت که تاکنون تعريض نشده، خطراتي را به وجود آورده است و از سوي ديگر، طي سالهاي متمادي ورودي نجف آباد احتياج به ساخت يک پل داشت تا خودروهاي سواري و کاميونها با ايمني بيشتر و به دور از خطرات احتمالي از اين مسير تردد کنند که هنوز بلاتکليف مانده اند.

قيداري با تأکيد بر اينکه اين نواحي منفصل به ايجاد فضاهاي فرهنگي، آموزشي و ورزشي نيازمندند، افزود: بوستان، فضاي سبز، سالن ورزشي، کتابخانه و فرهنگسرا از مهمترين خواسته ها و نيازهاي مردم اين نواحي به شمار مي آيد که از مسئولان و متوليان مربوطه خواستار رسيدگي داريم.

اين شورايار همچنين جمع آوري نخاله هاي انباشته شده در مقابل دانشگاه فني و حرفه اي شهيد بابايي را از مهمترين خواسته هاي مردم منطقه در کنار تجهيز و بهسازي راهها دانست و ادامه داد: مسطح سازي زباله هاي ريخته شده در اين نقطه مي تواند تا حدي به حل اين مشکل منجر شود و چهره نامناسبي که به وجود آورده را از بين ببرد.

وي  همکاري و همياري شهروندان در اجراي پروژه ها و طرح ها را با توجه به کمبود منابع مالي در شهرداري ها بسيار مهم و اساسي دانست و گفت: شوراياري انديشه درصدد برگزاري جلسات با معتمدين و ساکنين اين نواحي است تا روحيه همدلي و مشارکت آنان را ارتقاء دهد.

لازم به ذکر است؛ در جلسه کميسيون عمران با حضور حجت الاسلام والمسلمين حسيني نماينده مردم قزوين در مجلس شوراي اسلامي، اعضاي شورا، شهردار و شوراياران ناحيه انديشه که پس از اين مصاحبه برگزار شد تصميماتي همچون اصلاح هندسي نقاط حادثه خيز مسير قزوين _ نجف آباد به همراه روکش آسفالت آن به محض دريافت حواله قير از اداره کل راه و شهرسازي، تعريض پل در محور نجف آباد (روي کانال آبرساني) و نيز برگزاري جلسه مشترک با حضور معاون امور فني و عمراني استانداري، مديرکل راه و شهرسازي،نمايندگان مجلس، اعضاي شورا و شهردار براي حل مشکلات نواحي منفصل برگزار شود.

 پايان پيام/1462/آبان94

    

تصاویر مرتبط