شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

صبح امروز در جلسه صحن شوراي عالي استانها مطرح شد؛

چگيني رئيس شوراي استان: هيأتهاي سرمايه گذاري خارجي با عدالت به سمت استانها هدايت شوند/ نعمت زاده، وزير صنعت: توسعه متوازن در دستور کار دولت قرار دارد

جلسه صحن شوراي عالي استانها که با حضور محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، به توزيع عادلانه سرمايه گذاري خارجي در استانها به خصوص در دوران پساتحريم تأکيد شد.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ احد چگيني عضو شوراي اسلامي شهر قزوين و رئيس شوراي اسلامي استان در جلسه صحن شوراي عالي استانها که با حضور وزير صنعت، معدن و تجارت در مکان سابق مجلس شوراي اسلامي برگزار شد سوالات خود را از وزير مطرح و خواستار شنيدن پاسخ سوالات در همين جلسه شد.

چگيني با اشاره به توانمندي هاي قزوين در حوزه صنعتي گفت: قزوين را از ديرباز به عنوان يک منطقه صنعتي مي شناسند و اولين شهر صنعتي ايران در سال 46 در اين استان احداث شده است و به همين خاطر قطب صنعتي به شمار مي آيد.

سخنگوي شوراي عالي استانها با اشاره فرصتي که دولت در دوران پساتحريم براي ورود سرمايه گذاران به کشور فراهم نموده تصريح کرد: انتظار داريم در هدايت هيأتهاي خارجي به استانها عدالت رعايت شود، متأسفانه برخي سفرا و گروههاي تجاري که به ايران سفر مي کنند تنها به برخي استانها رفته و سرمايه گذاري مي کنند و در مقابل انتظار داريم رعايت عدالت در دستور کار دولت قرار بگيرد.

وي در بخش بعدي سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در ماههاي پاياني سال و افزايش مشکلات مالي واحدهاي توليدي و حقوق هاي معوق کارگران، اظهارداشت: متأسفانه در استان قزوين نيز که قطب صنعت کشور به شمار مي آيد از اينگونه مشکلات وجود دارد که از دولت محترم مي خواهيم نسبت به پرداخت بدهي خود به اين شرکتها اقدام کند.

وي توجه جدي دولت به موضوعات مطروحه را خواستار و تصريح کرد: از آنجاييکه احتمال کاهش نيروهاي کارگري در کارخانجات مي رود از دولت مي خواهيم واحدهاي توليدي و صنعتي را مورد توجه جدي خود قرار دهد.

کشورهاي خارجي براي سفر به ايران از هم سبقت مي گيرند

محمد رضا نعمت زاده در جواب سوالات مطروحه از سوي سخنگوي شوراي عالي استانها گفت: فلسفه آمدن اين سفرا و هيأتها به ايران بدان معني است که بگويند در دوران پس از تحريم ما را از ياد نبريد براي همين براي سفر به ايران، از همديگر سبقت مي گيرند.

وي ادامه داد: مدام از کشورهاي اروپايي گرفته تا خاور دور به ايران سفر مي کنند و بيشتر مي خواهند وضع موجود را ببينند به عنوان نمونه از افريقاي جنوبي 160 نماينده از شرکتهاي توليدي به ايران سفر کرده بودند که بررسي ها براي شناسايي توانمندي استانها و اينکه مي توانند در کداميک از حوزه ها پذيراي سرمايه گذاران خارجي باشند ادامه دارد.

وزير صنعت، معدن و تجارت با تأکيد بر اينکه برقراري توسعه متوازن هدف دولت است، خاطرنشان کرد: سياستها و برنامه هاي توسعه اي قطعا در قالب سياستهاي کلي و آمايش سرزمين بررسي مي شود، کما اينکه در حال حاضر گروهي در حوزه آمايش و توزيع کار مي کنند و قطعا نتايج آنرا اعلام خواهيم کرد.

پايان پيام/1468/آبان94

 

تصاویر مرتبط