شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

عضو شوراي اسلامي شهر قزوين:

جشنواره اسباب‌بازي در قزوين پررنگ‌تر برگزار شود

شهرداري قزوين مي تواند جشنواره اسباب‌بازي را با هدف کاهش آسيب‌هاي بازي‌هاي نوين امروز، پررنگ و جدي‌تر برگزار کند و از ايده‌هاي جديد و متنوع بهره بگيرد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين مريم نخستين رئيس کميسيون ساماندهي ملاقات هاي مردمي با تأکيد بر اين مطلب اظهار کرد: برگزاري جشنواره روز قزوين در يک مکان تاريخي سراي سعدالسلطنه تأثير بسزايي در زنده نگه داشتن يک هويت و اثر تاريخي دارد و همچنين حضور مردم در اين مکان موجب آشنايي آنها با تاريخ شهرشان مي‌شود.

وي با بيان اينکه تعداد و جمعيت مسافران و گردشگران در سراي سعدالسلطنه طي برپايي جشنواره فوق مطلوب است، اضافه کرد: از آنجايي که اين مکان تاريخي در برنامه‌هاي روز قزوين از مکان‌هاي پربازديد است بايد طوري برنامه‌ريزي کرد تا در سال آينده از اين حضور چشم‌گير مردم به نحو مطلوبي در معرفي آثار تاريخي، تفريحي، مذهبي و باستاني اين شهر استفاده کرد.

رئيس کميسيون ساماندهي ملاقات‌هاي مردمي شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به اينکه برپايي جشنواره روز قزوين در سراي سعدالسلطنه تعداد کمي غرفه‌هاي خالي وجود داشت، بيان کرد: يک تعاملي با ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين انجام بدهيم تا اين غرفه‌ها نيز براي بازديد علاقمندان از آثار تاريخي، فرهنگي و صنايع‌دستي به نمايش گذاشته شود.

نخستين با بيان اينکه هر ساله جشنواره روز قزوين برگزار مي‌شود، ‌اظهار کرد: برخي هزينه‌ها مانند لباس‌هاي عصر پهلوي و لوازم صوتي که در برگزاري جشنواره فوق هر ساله تکرار مي‌شود، بايد در جلوگيري از تکرار اين هزينه‌ها، تصميم‌گيري جدي انجام شود.

وي با اشاره به اينکه هزينه کردن يک مولفه مهمي است که بايد به اين موضوع دقت ويژه کرد، خاطرنشان کرد: بايد در هزينه‌هاي جشنواره روز قزوين مديريت شود تا هزينه کردن در برخي وسايل، ماندگاري آنها براي خودمان باشد.

عضو شوراي اسلامي شهر قزوين با بيان اينکه سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين کار خوبي در برگزاري اسباب‌بازي کرده است، اظهار کرد: شهرنشيني و عدم تحرک جوانان به معضل تبديل شده و بيشتر فرزندان خانواده‌ها از مشکلات عدم فعاليت بدني رنج مي‌برند و همچنين نحوه زندگي آنها به سمت ماشيني پيش رفته است.

نخستين عنوان کرد: کودکان، نوجوانان و جوانان در بازي‌هاي گذشته فعاليت و تحرک بدني، ايده‌پردازي و بازيگوشي بيشتري نسبت به بچه‌هاي امروز داشتند و اکنون بازيگوشي‌هاي آنها تبديل به موبايل بازي شده است که تحقق اين مهم براي آنها معضلاتي را به همراه دارد.

وي با بيان اينکه شهرداري قزوين بايد به فرزندپروري والدين کمک کند تا جوانان امروز کمتر دچار آسيب‌هاي بازي‌هاي نوين شود و جلودار آسيب‌هاي اين بازي‌ها شود، اضافه کرد: سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين در جشنواره اسباب‌بازي بيشتر به اين موضوع توجه کرده و بازي‌هاي مفيد گذشته را به نسل امروز معرفي کند.

رئيس کميسيون ساماندهي ملاقات‌هاي مردمي شوراي اسلامي شهر قزوين ادامه داد: سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين بايد برگزاري جشنواره اسباب‌بازي را در سال جاري پررنگ و جدي‌تر برگزار کند و از ايده‌هاي جديد و متنوع بهره بگيرد.

پايان پيام/1470/آبان94

تصاویر مرتبط