دوشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۲

رئيس کميسيون ترافيک شوراي شهر قزوين خبرداد:

اجراي طرح فضاي مشترک شهري در خيابان خيام

رئيس کميسيون ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين گفت: براي اولين بار در کشور، طرح فضاي مشترک شهري از چهار راه عدل تا سه راه طالقاني، 15 فروردين ماه سال آينده اجرايي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين و به نقل از فارس؛ حکمت‌الله داوودي در جلسه شوراي اسلامي شهر قزوين که در تالار اجتماعات اين شهر برگزار شد با اشاره به اجراي طرح فضاي مشترک شهري خيابان خيام اظهار کرد: اين طرح در کميسيون ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين مصوب شده تا مسير براي پياده‌روي شهروندان قزويني بيشتر از خودروها فراهم شود.

وي با اشاره به اينکه از چهار راه عدل تا سه راه طالقاني طرح فضاي مشترک شهري اجرايي مي‌شود، بيان کرد: در اين مسير اولويت با عابر پياده است ولي شهرونداني که براي مراجعه به مطب پزشکان نيازمند ماشين هستند، مي‌توانند از خودروهاي برقي بر حسب نياز استفاده کنند.

رئيس کميسيون ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين افزود: همچنين شهرونداني که دچار کهولت سني هستند يا به دليل شرايط جسماني توان رفت و آمد در مسير ياد شده را ندارند، مي‌توانند به صورت رايگان از خودروهاي برقي استفاده کنند.

عضو شوراي اسلامي شهر قزوين خاطرنشان کرد: استفاده از ماشين در طرح فضاي مشترک کمرنگ مي‌شود و اولويت با عابر پياده است تا رفاه شهروندان قزويني ارتقا يابد.

وي با اشاره به اينکه اجراي طرح فضاي مشترک شهري خيابان خيام بعد از تعطيلات نوروزي سال آينده، 15 فروردين ماه اجرا مي‌شود، گفت: مدت زمان اجراي اين طرح به مدت دو ماه است که عمليات اجرايي آن در سه نقطه همزمان شروع مي‌شود.

داوودي با بيان اينکه آسفالت خيابان خيام در اجراي طرح فوق، کنده و سنگ فرش مي‌شود و مبلمان شهري نيز تغيير مي‌کند تا در مسير ياد شده فضاي بيشتري براي عابر پياده ايجاد شود، ابراز کرد: طرح ياد شده الگويي براي ساير خيابان‌هاي شهر قزوين مي‌شود تا در صورت نياز در ساير خيابان‌ها نيز اجرا شود.

رئيس کميسيون ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين بيان کرد: با اجراي طرح فضاي مشترک شهري دو طرف مسير خيابان از چهار راه عدل تا سه را طالقاني کاملاً مسدود مي‌شود اما شهروندان قزويني از خيابان بوعلي و شهرداري مي‌توانند در صورت نياز با خودرو وارد اين مسير شوند.

*اجراي فضاي مشترک شهري براي اولين بار در کشور

وي با اشاره به اينکه طرح فضاي مشترک شهري در کشورهاي خارجي اجرا شده است، گفت: اين طرح براي نخستين بار در ايران اجرا مي‌شود و در شهرهاي ديگر مانند تبريز، مشهد و تهران فقط مسير براي عابر پياده تعريف شده است.

رئيس کميسيون ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين اظهار کرد: نقطه نظرات کسبه‌ها و مشاوره طرح فضاي مشترک شهري در اجراي طرح فوق گرفته شده تا به نحو مطلوبي در قزوين اجرا شود.

اين مسئول بيان کرد: در تقاطع خيابان عدل سازوکارهايي تعريف شده تا خودروهاي آمبولانس و آتش‌نشاني در لحظات اضطراري به راحتي بتواند وارد مسير ياد شده شود ولي ورود براي بقيه ماشين‌هاي ممنوع است.

عضو شوراي اسلامي شهر قزوين افزايش آسايش و رفاه شهرونداني قزويني، توجه به عابر پياده و کاهش حجم بار ترافيک را از جمله اهداف اجراي طرح برشمرد.

رئيس کميسيون ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين با اشاره به اينکه سال گذشته از چهار راه عدل تا سه راه طالقاني مسير پياده‌رو محور اجرا شده بود، يادآور شد: اين طرح آزمايشي بوده تا بعد از برطرف کردن نقاط ضعف، دوباره اجرايي شود.

پايان پيام/1565/بهمن94

 

تصاویر مرتبط