سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

اشدری،

توجه به گلزار شهدا بستری برای تربیت نسل مقاومت است / با اجرای قوانین بازدارنده، پرونده های کمیسیون ماده صد کاهش یابد

ما عاشقانه دوست داریم که مزار شهدا در شأن خانواده های شهدا ،مردم شهید پرور قزوین و در خور شهدای گرانقدر باشد چرا که بارها گفته ایم گلزار شهدای ما یک فرهنگسرای سرباز است و درراستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار تاثیر گذار است .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین،فاطمه اشدری رییس کمیسیون بانوان و امورخانواده شورای اسلامی شهر قزوین در دومین جلسه علنی شورا در سال جاری اظهار کرد: باید در سال جاری جایگاه شورا به عنوان بخش نظارتی بر عملکرد شهرداری جدی گرفته شود و حق خود را خوب انجام دهد .
 
وی با بیان اینکه نباید هر تشکیلاتی صرفا با خود شهردار نشست داشته باشد و روح شورا هم از ماجرا بی خبر باشد افزود:این موضوعات بسیار ناپسند است و باید در سال جاری تدابیری ازسوی شورا برای آن  اندیشه شود.
 
اشدری درادامه گریزی به جلسات مدیریت شهری با اداره بنیاد شهید پیرامون ساماندهی گلزار شهدا زد و گفت:ما با تمام وجود اعتقاد داریم که مزار شهدا در شان خانواده های شهدا ،مردم شهید پرور قزوین و شهدای گرانقدر باشد چرا که بارها گفته ایم گلزار شهدای ما یک فرهنگسرای سرباز است.
 
به گفته وی ،این مکان آماده برای ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار وشهادت است.
 
اشدری ضمن محکوم نمودن حمله رژیم صهیونستی به محل کنسولگری ایران درکشور سوریه خاطر نشان کرد: این شهدا جان شیرین خود را تقدیم نظام وانقلاب کردند ضرورت دارد تا با پرداختن به مکانهای مقدسی همچون گلزار شهدا به عنوان " فرهنگسرای مقاومت " در تربیت نسل مقاومت موثر باشیم و و بر همین اصل، برای آبادانی بیشتر فضای گلزار شهدا همگان وظیفه دارند.
 
وی تصریح کرد: بنا براین باید در همه ابعاد به فضاسازی و ساماندهی گلزار شهدا توجه کنیم لذا نمی توانیم فقط به صورت سطحی و نقطه ای یا لحظه ای به این پروژه نگاه کنیم .
 
وی ادامه داد: تا به امروز مدیریت شهری در این مکان اقداماتی داشته است  که در سرفصل بودجه آرامستانها دیده شده است همچنان معتقدم مدیریت شهری باید متعهد شود نسبت به موضوع گلزار شهدا ، همه ساله ردیف بودجه خاص و ویژه برای این مکان مقدس داشته باشد و همچنین لازم است نشستی داشته باشیم با سایر دستگاه هایی که دراین حوزه وظایف و نقش دارند، تا پای کار آیند.
 
نائب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرقزوین خاطرنشان کرد: مدیریت شهری جلسات متعددی را با برخی از تشکلها ، هیئت‌ها و گروه هاو ....سلیقه ای برگزار کرده است که به دور از سیاست‌های شوراست و متاسفانه شورا را با ارائه لوایحی سلیقه ای و یکطرفه درگیر تشکلها می کند ؛ در صورتی که شورا و مدیریت شهری می دانند درآمد شهرداری هم بیت المال است و هم حق الناس و متعلق به همه ی نقاط شهر و همه شهروندان است اگر قرار باشد اوضاع به این منوال باشد ودر سال ۱۴۰۳ این روند اصلاح نشود و  لوایح به این شکل به شورا ارایه گردد، پس از این  با این گونه لوایح سلیقه ای موافقت نخواهم کرد .

اشدری ادامه داد: این مراقبت تکلیفی است بر عهده شورا و مدیریت شهری؛ یادمان نرود اگر در نقدها ، گذشتگان را مورد تقصیر و تذکر قرار می‌دهیم، امروز در زیر ذره بین مردم عزیز و شهید پرور ، حساس تر مورد نقد و تذکر و انتقاد و  واکنش قرار خواهیم گرفت .

وی تاکید کرد: باید در این گونه طرح ها و پروژه ها  مدیریت شهری با رعایت عدالت اجتماعی  و رعایت حقوق عامه و احترام به تمامی اقشار و تشکلها و با احترام به سیاستهای خرد جمعی مدیران و شورا پا به پای هم طرحها را همراهی کنند.
 
اشدری دربخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جرایم کمیسیون ماده صد تقریبا یک سوم بودجه را به خود اختصاص داده است ، خاطر نشان کرد: شهرداری باید پاسخگو باشد که این عدد که در بودجه اعلام می شود چرا در عمل بیش از چند برابر رشد داده شده است؟ همچنین  این عددی که از این بودجه بیرون آمده و مازاد بر کد درآمدی ردیف ماده صد است که در بودجه مصوب است در چه بخشی هزینه ومصرف شده است؟ و علت عدم تحقق برخی از کدهای درآمدی چه بوده که با درآمد ماده صد ترمیم شده است؟

وی تصریح کرد:باید مدیریت شهری در این بخش به گونه ای با اصلاح قوانین و اقدامات بازدارنده عمل کند که هیچ پرونده ای وارد شهرداری نشود که متاسفانه موفق نبوده است.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط