یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

در جلسه کمیسیون شهرسازی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین بررسی شد:

لایحه هوشمند سازی جمع آوری پسماند ساختمانی شهر قزوین

در جلسه کمیسیون شهرسازی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین لایحه هوشمندسازی جمع آوری پسماند ساختمانی در شهر قزوین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامي شهر قزوین، جلسه کمیسیون شهرسازی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست محسن حق شناس و با حضور علی فرمانی و سایر  اعضای کمیسیون، امینی رییس سازمان مدیریت پسماند، اسفندیاری مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کارشناسان و مشاورین سازمان مدیریت پسماند و با هدف بررسی لوایح مربوطه از جمله هوشمندسازی جمع آوری پسماند ساختمانی شهر قزوین  برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مشاورین سازمان مدیریت پسماند به تشریح لایحه خرید نرم افزار ساماندهی خاک و نخاله ساختمانی در شهر قزوین از جهات مختلف پرداختند.

همچنین نحوه کارکرد نرم افزار و استفاده کاربران از جمله  اطلاعات پایه ،نوع خودرو،بهای خدمات مورد نظر،تخلفات،مدارک اخذی متخلف،سایت‌های تخلیه،ضریب پهنه
بندی،بانک اطلاعاتی از  شهروندان و ارگانها وچگونگی دریافت مجوز شهروندان از اپلیکیشن در این جلسه مورد واکاوی قرار گرفت.

فرمانی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در سخنانی در این جلسه خواستار ایجاد زیر ساختهای مورد نظر برای تحقق این موضوع  شد وگفت:هوشمندسازی ساماندهی و جمع آوری پسماندهای ساختمانی اقدام بسیار خوب و ایده آلی است اما باید زیر ساختهای آن فراهم شود تا بتوانیم طرح را عملیاتی کنیم .

وی همچنین بر لزوم برگزاری جلسات توجیهی مشترک با پیمانکاران حوزه پسماند ساختمانی نیز تاکید کرد.

در ادامه هر کدام از اعضا به بیان نقطه نظرات خود پیرامون این لایحه پرداختند.

مهدی خانی از اعضای کمیسیون نیز خواستار بازنگری مجدد در طراحی سایت  و نرم افزار شد و گفت: باید  طراحی سایت و نرم افزار به گونه ای باشد که شهروندان و متقاضیان بتوانند به راحتی درخ است خود را مطرح کنند همچنین لازم است تا این خدمت در برنامه "قزوین من" نیز اضافه شود.

در ادامه جلسه لایحه مزایده واگذاری امتیاز جمع آوری و تملک پسماندهای خشک از معابر و مخازن سطح شهر و جمع آوری پسماند خشک قابل بازیافت نیز با حضور امینی رییس سازمان مدیریت پسماند تشریح شد و برای تصمیم گیری نهایی به راهی صحن شورا شد.‌

پایان پیام/

تصاویر مرتبط