چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۱۲

رییس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر قزوین خواستار شد:

اسامی خیرین مدرسه ساز به شورای نامگذاری شهر قزوین ارایه شود/ آسفالت رایگان حیاط مدارس خیر ساز

به منظور نامگذاری معابر شهر قزوین به نام خيران مدرسه ساز لازم است تا لیست اسامی این افراد به شورای نامگذاری شهر قزوین ارایه شود.

فاطمه اشدری رییس کمیسیون بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت روز معلم اظهار کرد:به منطور تکریم و قدردانی از اقدامات خیرین مدرسه ساز از سازمان نوسازی مدارس خواسته شده که لیست این افراد را به شورای نامگذاری اعلام کنند که تاکنون محقق نشده است.

 
وی ادامه داد ؛مقرر شده تا کوچه و معابر ی که محل سکونت خیران مدرسه ساز است به نام خيران نامگذاری شود.

اشدری همچنین خواستار آسفالت رایگان حیاط مدارس خیر ساز شد و گفت: پیشنهاد می شود  تا سهم ۲۰ درصدی  مشارکت مدارس برای این منظور از سوی مدرسه حذف شود و آسفالت به صورت رایگان انجام شود.

رییس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه جلسه که با حضور فرماندار آبیک برگزار شد ، ضمن تشکر از پیگیریهای مجدانه و موثر ایشان و امام جمعه  آبیک ،خواستار حل مشکل نبود پزشک متخصص برای افراد دیالیزی در بیمارستان شهدای آبیک شد و گفت:اگر دانشگاه علوم پزشکی نمی تواند برای این بیمارستان پزشک متخصص دیالیز تامین کند، به انجمن کلیوی استان قزوین اعلام کند و با مساعدت خیرین انجمن این مشکل برطرف شود ، تا بیماران عزیز دیالیزی دچار استرس و نگرانی رفت و آمد به شهر قزوین نباشند.

وی همچنین در بخش دیگری از این جلسه  خواستار ارایه آمار ی از دریافتی حقوق رانندگان آژانس شاغل در شهرداری قزوین شد و گفت: علی رغم اینکه شورای شهر مصوبه افزایش حقوق برای این قشر زحمتکش را داشت اما متاسفانه عدد قابل توجهی که  در افزایش حقوق ها دیده شده  است، پرداخت نمی شود و فرمول محاسبه به میل و سلیقه مدیریت شهری  تغییر یافته است این در حالی است که درصد افزایش مصوب شورا چشمگیر است ولی در محاسبه دستمزد و حقوق این عزیزان رشد موثری دیده نمی‌شود. پیشنهاد می شود برای این قشر زحمتکش که با خودرو شخصی  و با هزینه های گزاف خدمات رسانی می کنند، همانند سنوات گذشته و بسیاری از شهرها، خدمات رفاهی شهرداری و مهمتر از همه یارانه بیمه تکمیلی لحاظ شود .

پایان پیام/

تصاویر مرتبط