یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

بررسی ۹ لایحه شهرداری در جلسه تلفیق کمیسیون‌های شهرسازی و فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین در تالار مردم

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامي شهر قزوین،جلسه تلفیق کمیسیونهای شهرسازی و خدمات شهری با فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست محسن حق شناس و با حضور علی فرمانی رییس شورا و اعضای کمیسیون،منجم مدیر عامل سازمان زیباسازی، صالحی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز،اللهیاری رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی رحمانی مدیر منطقه نمونه گردشگری باراجین، یعقوبی نژاد مسؤل شهرسازی منطقه سه ،شفیعی معاون سازمان باغستان سنتی و شورایاران ناحیه مینودر و کارشناسان مربوطه و با هدف بررسی لوایح مربوطه در تالار مردم این نهاد برگزار شد.

این گزارش می افزاید: لایحه شهرداری در خصوص جمع آوری تابلوهای غیر مجاز و عیر استاندارد اصناف با حضور منجم مدیر عامل سازمان زیباسازی و کارشناسان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و جهت تصمیم گیری نهایی به صحن شورا ارجاع شد.

در ادامه جلسه لایحه شهرداری در خصوص اخذ مجوز برگزاری مناقصه برای پروژه حفظ و نگهداری بوستان باراجین توسط رحمانی مدیر منطقه نمونه گردشگری باراجین تشریح و بررسی شد.

همچنین بررسی لایحه شهرداری در خصوص پروژه بارگیری و حمل آب در باغستان سنتی با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از دیگر لوایحی بود که مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

همچنین در این جلسه پرونده ملکی خانم مصلحی راد مبنی بر ساخت مسکونی زمین قولنامه ای با کاربری ورزشی و تفریحی مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم حفظ سرانه ورزشی در منطقه اسماعیل آباد تاکید شد.

گفتنی است؛ بررسی لوایح سازمان پارکها در خصوص حفر دو چاه آب عمیق  از طریق ترک تشریفات و پروژه باز پیرایی سرویس‌های بهداشتی سطح شهر از طریق مناقصه و پروژه بازپیرایی عمرانی و مرمت عمرانی بوستانهای سطح شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه طرح پیشنهادی سازمان پارکها و فضای سبز مبنی بر نرده گذاری و ساماندهی میدان کاسپین ( سبزه میدان مینودر) توسط صالحی مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز تشریح شد و رییس و اعضای کمیسیون خواستار  استفاده از ظرفیت چهار هکتاری فضای سبز میدان کاسپین (سبزه میدان مینودر ) و تعیین تکلیف این فضا شدند.

همچنین در این جلسه پیشنهاد استفاده خانوادگی بوستان مادر و کودک بلوار جمهوری اسلامی از ساعت شش بعد از ظهر مطرح شد و مقرر شد تا لایحه این موضوع از سوی مدیریت شهری به شورا ارایه شود.

در بخش دیگر این جلسه ،لایحه افزایش اجاره بهای سرقفلی کیوسک‌های تحت نظارت سازمان ساماندهی مشاغل شهری براساس قیمت کارشناسی ، مطرح گردید و پس از بررسی مورد تایید اعضای کمیسیون قرار گرفت.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط