یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

رییس کمیسیون مالی شورای اسلامی شهرقزوین تاکید کرد؛

ساختمان کلانتری در ناحیه دانش و ناصرآباد احداث شود / لزوم افزایش تعاملات دوسویه با نیروی انتظامی

شهروندان ناحیه دانش و ناصرآباد از نبود کلانتری گلایه دارند و لازم است تا در این راستا و با همکاری های مشترک با نیروی انتظامی بتوانیم خواسته شهروندان این نواحی را محقق کنیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین،ولی چگینی رییس کمیسیون مالی، برنامه ریزی وسرمایه گذاری شورای اسلامی شهرقزوین در جلسه علنی شورا که با حضور سردار ابراهیمی فرمانده انتظامی استان قزوین برگزار شد ضمن قدردانی از تلاش و زحمات تلاشگران عرصه نظم و امنیت اظهار کرد: نیری انتظامی و مدیریت شهری لازم و ملزوم یکدیگر هستند و انتظار است که در جهت رفاه حال شهروندان تعاملات دوسویه و هم افزایی بیشتری داشته باشیم .
 
وی با بیان اینکه راهی غیر از تعامل و افزایش همکاری وجود ندارد گفت: تعاملات سازنده می تواند در پیشبرد اهداف مدنظر نظر در دو ارگان موثر باشد.
 
چگینی همچنین بر لزوم توجه به احداث کلانتری در منطقه دانش و ناصرآباد تاکید کردو گفت: شهروندان این نواحی از نبود کلانتری گلایه دارند و لازم است تا در این راستا و با همکاری های مشترک بتوانیم خواسته شهروندان را محقق کنیم.
 
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین خواستار انتقال و جابجایی مراکز درمانی و مجتمع پزشکان از هسته مرکزی شهر به سایر نقاط شد و گفت: یکی از علتهای ایجاد کننده ترافیک در هسته مرکزی شهر وجود مجتمع های پزشکان است که ضرورت دارد تا با همکاری همه ارگانها از جمله نیروی انتظامی نسبت به این مهم اهتمام جدی شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش در تذکری خواستار توجه مدیریت شهری به افزایش تعداد سرویسهای بهداشتی در شهر شد وگفت: دردوران مدیریت دکتر نصرتی توجه بیشتری به موضوع سرویسهای بهداشتی در شهر صورت می گرفت وبه نوعی خدمت بزرگی جهت رفاه حال شهروندان ومسافران بود ولذا باید قدر این خدمات را بدانیم و در ادامه مسیر نیز درصدد افزایش تعداد سرویسهای بهداشتی در شهر باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه باید مسیرهای پرتردد برای احداث سرویس بهداشتی شناسایی شود  ادامه داد: همچنین این سرویس های بهداشتی باید خدمات شبانه روزی داشته باشند تا شهروندان ومسافرین در هر زمان از شبانه روز بتوانند از این خدمات استفاده کنند.
 
به گفته چگینی همچنین لازم است تا روشنایی این مکان ها و همچنین وضعیت ظاهری شیرآلات وبهداشت آنها مورد توجه قرارگیرد .
 
وی در تذکری خواستار نصب و استقرار صندلی در جلوی نانوایی ها و مراکز درمانگاهی برای استفاده شهروندان به ویژه سالمندان شد .
 
چگینی همچنین پیشنهاد داد تا شهرداری از محوطه جلوی مجتمع های مسکونی بانک مسکن در خیابان فردوسی شمالی(یخچال) جهت تولید زمین و ایجاد یک ارزش افزوده بسیار خوب و حتی یک درآمد پایدار استفاده نماید و خواستار ارائه یک طرح و برنامه از سوی واحد املاک شهرداری به شورا شد.

 وی افزود: این محوطه مسیر خوبی برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری خواهد بود ولذا پیشنهاد می شود واحد  املاک طرح وبرنامه ای برای این زمینها ارایه کند.
 
رییس کمیسیون مالی شورای اسلامی شهرقزوین  در ادامه بر لزوم برقراری ضوابط و قوانین مشرفیت به ملک همسایه توسط شهرداری تاکید کرد و گفت: ایجاد پنجره به ملک همسایه و اشرافیت آن باعث ایجاد گلایه در بسیاری از شهروندان است لذاباید در این حوزه برخورد ها جدی تر باشد .
 
چگینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره عدم پرداخت دوماه از حقوق پرسنل دهکده طبیعت گفت:متاسفانه در این شرایط بد اقتصادی و تورم شاهد هستیم که پرسنل دهکده طبیعت دوماه است که حقوق نگرفته اند و سه ماه هم حق بیمه برایشان واریز نشده است.
 
وی ادامه داد: واقعا انصاف نیست ونبایدنسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم ،وقتی می گوییم پیمانکار  باید بنیه مالی قوی داشته باشد و نه صرفا به خاطر قیمت پایین انتخاب شود  به خاطر همین موضوعات است که حق و حقوق کارگر را پایمال نکند.
 
رییس کمیسیون مالی شورای اسلامی شهرقزوین خواستار تسریع در پرداخت حقوق این پرسنل و همچنین افزایش نظارتها به پیمانکاران شهرداری شد .

پایان پیام/

تصاویر مرتبط