یکشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۷

قاسم اللهیاری اعلام کرد:

خیابان شهدا، میزبان جشن بزرگ مردمی غدیر

با هماهنگی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته و با مشارکت تشکلهای مردمی ،هیاتهای مذهبی و سایر دستگاههای اجرایی شاهد برگزاری جشن بزرگ عید غدیر در خیابان شهدا خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامي شهر قزوین، قاسم اللهیاری رییس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شورا در جلسه این کمیسیون که با هدف هم اندیشی و برنامه ریزی جشن بزرگ عید غدیر برگزار شد، اظهار کرد: عید سعید غدیر خم از اعیاد بزرگ در دین مبین اسلام محسوب می‌شود و حفظ و ترویج فرهنگ غدیر همواره مورد توجه همه بزرگان دین بوده و در بین آحاد جامعه از جایگاه ویژه و خاصی برخوردار است.
 
وی ادامه داد: بر همین اساس برپایی جشن بزرگ خیابانی در روز عید غدیر در دستور کار چندین جلسه کمیسیون فرهنگی شورا قرار گرفت تا بتوانیم بر اساس سیاست شورا جشن فاخر و بزرگ با مشارکت نهادها و تشکلهای مردم نهاد و دستگاه های اجرایی را برگزار کنیم.
 
دبیر شورای اسلامی شهر قزوین  خاطر نشان کرد:بر پایی موکب ها ،اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در مسیر خیابان شهدا،اجرای گروه های سرود و تئاتر،کاروان  شادی و...از جمله برنامه های پیش بینی شده برای جشن مردمی عید غدیر در خیابان شهدا خواهد بود.
 
اللهیاری همچنین برلزوم اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی در شهر قزوین تاکید کرد و افزود: سازمان زیباسازی شهرداری نسبت به نصب بنر و بیلبوردهای اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی در شهر برای روز عید غدیر و حضور باشکوه مردم در این جشن اقدامات لازم را انجام دهد.
 
وی تصریح کرد: لازم است تا شورای مردمی درخصوص برگزاری این جشن تشکیل شود تا این برنامه وارد فاز عملیاتی شود.  
 
رییس کمیسیون فرهنگی شورا با بیان اینکه باید عید غدیر عاشورایی برگزار شود گفت:برگزاری رخدادهای خیابانی و اجرای برنامه های متنوع با مشارکت مردم و تشکلها از جمله سیاستهای مهم فرهنگی شورای ششم است.

پایان پیام/

تصاویر مرتبط