سه‌شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۰۸

صلح جو، رئيس کميسيون پيگيري و نظارت شوراي اسلامي شهر قزوين:

لايحه تخفيف 50 درصدي جريمه ساخت و ساز در نواحي منفصل با هدف کمک به شهروندان تصويب شد/خروج مردم هادي آباد از بلاتکليفي يک ضرورت است

در راستاي ارائه خدمات بيشتر به مناطق کمتر توسعه يافته و با پيگيريهايي که اعضاي شوراي شهر به عمل آوردند، تخفيف 50درصدي جريمه ساخت و ساز تا پايان شهريور ماه براي آنها اعمال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حسين صلح جو با بيان اين مطلب اظهارداشت: در رابطه با موضوع مساعدت به شهروندان زحمتکشي که در نواحي منفصل ساکن هستند و در زمانهاي قبل دچار تخلف ساختماني شده اند و اين اقدام آنها به صدور رأي کميسيون ماده 100 منجر شده است اعمال مي‌شود.

وي افزود: شايد اين جرايم ناشي از اعلام قيمتهاي کارشناسي باشد که ارزش منطقه‌اي ملک با توجه به عمر ساختمان درنظر نگرفته و يا جريمه هاي کميسيون ماده 100 قابليت پرداخت را براي آنها غيرممکن کرده باشد.

اين عضو شورا يادآورشد: همچنين با مصوبه شورا مقرر شد، به شهرونداني که تا سقف 5 ميليون ريال بدهکارند، از طريق کميسيون ماده 17 مساعدت بلاعوض به آنها داده شود و تعداد آنها نيز کم نيست.

صلح جو خاطرنشان کرد: شهرداري بايد همت خود را در ارائه خدمات بيشتر به اين مناطق افزايش دهد تا اگر قرار است هزينه ها به صورت شهري از آنها دريافت شود، خدماتي مطابق شأن آنها دراختيارشان قرار بگيرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به سياستهاي شورا در تعيين تکليف پروژه تملک و ساماندهي بافت فرسوده هادي آباد گريزي زد و گفت: بلاتکليفي اين پروژه عدم رضايت شهروندان ساکن در اين محدوده را درپي داشته و خسارتي که به منازل تملک نشده وارد آمده و موجب ناپايداري بناي ساختمان شده، جان و مال ساکنين را به خطر انداخته است. 

اين عضو شورا در خاتمه با اشاره به جلساتي که در صحن شورا و کميسيونهاي مختلف شورا در رابطه با هادي آباد برگزار شده است، گفت: تعيين تکليف پروژه در کمترين زمان ممکن و رسالتي که در اين خصوص از سوي شوراي اسلامي شهر به شهرداري واگذار شده است، از مهمترين نتايج و دستاوردهاي اين جلسات به شمار مي‌آيد.

پايان پيام/1934/تير95

 

تصاویر مرتبط