سه‌شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۰۸

پارلمان محلي قزوين مورد تصويب و تأکيد قرارداد؛

افزايش خدمات سازمان آرامستانها به مردم و ايجاد پايگاه اورژانس در بهشت فاطمه (س)

در جريان بررسي و تصويب لايحه تعرفه سال 95 خدمات سازمان آرامستانها، اعضاي شوراي اسلامي شهر خواستار ارتقاء خدمات و امکانات در آرامستانهاي شهر و به ويژه بهشت فاطمه(س) شدند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي صادقي نيارکي رئيس کميسيون اداري و مالي پارلمان محلي در جلسه شوراي شهر و در جريان طرح لايحه تعرفه سال 95 سازمان آرامستانها که با افزايش 5 تا 12 درصدي تعرفه همراه است، اظهارداشت: اين لايحه پس از بحث و بررسي در کميسيون، مشمول افزايش الحاقات و مواردي شد.

وي با بيان اينکه به جز معدود رديف هايي که براي اغنياء بوده و با افزايش تعرفه مواجه بودند، بسياري ديگر از رديفها مطابق نرخ سال 94 باقي خواهند ماند، افزود: ضرورت ايجاد پايگاه اورژانس مستمر در سازمان آرامستان تا حدي بود که کميسيون، شهرداري را به ارجاع لايحه اي ديگر در اين رابطه به شورا موظف کرد.

صادقي خاطرنشان کرد: يکي ديگر از تصميمات، برگزاري جلسه با محوريت کميسيونهاي مربوطه و حضور اعضاي شورا، معاونت خدمات شهري شهرداري و مدير عامل سازمان آرامستانها به منظور حل و بررسي مشکلات ترافيکي، عمراني، خدماتي و فرهنگي آرامستانها در آينده نزديک بود.

*

حسين غياثوند رئيس کميسيون شهرسازي در جريان بررسي لايحه مذکور با اشاره به کمبودها و مشکلاتي که در آرامستان بهشت فاطمه(س) وجود دارد، اظهارداشت: اصلاح ساختاري ورودي و خروجي آرامستان به همراه ايجاد صندلي، سايه بان، آبسردکن از مهمترين اقداماتي است که بايد صورت بگيرد.

وي با تأکيد بر اينکه کارهاي فرهنگي که در زيرگذر پل انجام گرفته و رها شده بايد دوباره ادامه پيدا کند، گفت: آرامستانها معمولا انسان را به ياد مرگ مي‌اندازند و حالت تفرجگاهي ندارند، ولي در آرامستانهاي قزوين اينگونه نيست و در کنار اين بايد اقدامات فرهنگي در اين مکانها اجرايي شود تا مردم وقتي به آنجا مي‌آيند، بهترين استفاده معنوي را ببرند.

*

محمدرضا صديقي رئيس کميسيون شوراياري نيز ضمن مخالفت با افزيش 5 تا 12 درصدي تعرفه خدمات سازمان آرامستانها، اظهارداشت: باتوجه به تک رقمي شدن نرخ تورم در کشور، ممکن است اين افزايش بار رواني منفي در جامعه داشته باشد.

وي با تأکيد بر اينکه بايد خدمات مناسبي در آرامستانها به مردم ارائه شود، گفت: سه سال است از کمبود پارکينگ در قبرستانهاي صدر، نوبلي و بهشت حسيني که داراي 15 هزار قبر است، صحبت مي‌کنيم، ولي همچنان اين مشکلات حل نشده باقي مانده است.

صديقي يادآورشد: بنابراين افزايش تعرفه ها نبايد با نگاه ارتقاء درآمد باشد و در عوض خدماتي که لازم است، به مردم ارائه نشود.

*

گفتني است در ادامه جلسه لايحه مذکور با شرايطي که در کميسيون به آنها تأکيد شده بود، در کنار ارائه گزارش درآمد سازمان آرامستانها از سال 91 تا 94 به پارلمان محلي قزوين موافقت به عمل آمد.

پايان پيام/1932/تير95         

تصاویر مرتبط