یکشنبه ۱۳۹۵/۰۴/۱۳

فرخزاد، نايب رئيس پارلمان محلي قزوين در نطق پيش از دستور:

عملکرد شهرداري در انعقاد قراردادهاي ترک تشريفات شفاف شود/چرا مشاوران بومي جايي در پروژه هاي شهري ندارند؟!

نايب رئيس کميسيون عمران پارلمان محلي نهضت شبانه آسفالت در قزوين را اقدامي مناسب و ارزشمند خواند و گفت: خيابانها و گذرهاي شهري با روکش آسفالت براي رفاه حال شهروندان مجدد سياه مي‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ علي فرخزاد در جلسه پارلمان محلي که عصر ديروز 12 تير ماه در تالار مردم شورا برگزارشد، در نطق پيش از دستور خود از يکسري اقدامات شهرداري قزوين در انعقاد قراردادهاي پيمانکاري براي تحقق پروژه هاي شهري انتقاد کرد و گفت: عملکرد شهرداري در انعقاد قراردادهاي ترک تشريفات شفاف شود.

وي با اشاره به پروژه ساماندهي امامزاده حسين(ع) و اينکه براي تحقق مرحله فاز يک و طراحي نقشه با مشاور تهراني به مبلغ 800 ميليون تومان قرارداد بسته شده است، گفت: اين درحالي که فاز دوم پروژه قرار است با همين مشاور و با رقمي معادل سه ميليارد تومان انجام شود.

فرخزاد با انتقاد از اينکه چرا در فاز يک پروژه امامزاده حسين(ع) از مشاور بومي استفاده نشد؟! و چرا مشاوران بومي جايي در پروژه هاي شهري ندارند؟!، افزود: متوليان مربوطه حداقل در فاز دوم با مشاوران بومي همکاري به عمل مي‌آوردند، مشاوراني که با رقمي کمتر از سه ميليارد تومان و معادل يک-سوم به تعهدات مورد نظر عمل مي‌کنند.

رئيس کميسيون عمران خاطرنشان کرد: شهرداري که بخش مهمي از سهام پروژه را پرداخت مي‌کند و عامل اجرايي پروژه به شمار مي‌آيد، در پرداخت ها و انتخاب مشاور قادر به بازنگري خواهد بود.

اين عضو شورا با طرح اين سؤال که چرا شهرداري گزارشهاي مربوط به قراردادهاي ترک تشريفات را به شورا ارائه نمي‌دهد؟! ادامه داد: علرغم اينکه در مصوبه شوراي اسلامي شهر در تاريخ 21 خردادماه 94 آورده شده است که هر سه ماه يکبار گزارش به شورا داده شود، ولي متأسفانه به اين مهم توجه نمي گردد.

وي در تکميل صحبتهاي خود، اضافه کرد: در نهايت قرار بود، به همراه قراردادهاي ترک تشريفات که به شورا ارائه داده مي شود، مستندات مربوطه نيز ضميمه شود، ضمن اينکه دلايل ترک تشريفات، استفاده از چند شرکت محدود در مناقصات و رزومه اين شرکتها، صورتجلسات مربوط به برگزاري مناقصات و ديگر موارد مورد نياز و خواسته شده به شورا ارائه شود.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر در خاتمه افزود: پارلمان محلي در صورتي اختيارات خود در رابطه با ترک تشريفات را به شهرداري تفويض کرده که دو نفر از اعضاي پارلمان محلي به عنوان ناظر در کميسيون معاملات شرکت کنند که متأسفانه تاکنون اعضاء دعوت به عمل نيامده است.

پايان پيام/1947/تير95

تصاویر مرتبط