یکشنبه ۱۳۹۵/۰۵/۳۱

در جلسه شوراي اسلامي شهر قزوين تأکيدشد؛

آموزش و تخصص در حوزه آتش نشاني افزايش يابد/ بايد ضوابط و معيارهاي پيشگيري از اطفاء حريق در ساختمانها مورد توجه قرار بگيرد/تاب آوري قزوين از بروز حادثه درآن جلوگيري مي کند/تقدير از آتش نشانان در دستورکار قرار بگيرد

اعضاي شوراي اسلامي شهر در جلسه شورا نظرات و پيشنهادات خود براي ارتقاء حوزه آتش نشاني ارائه دادند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر قزوين؛ سيد مهدي کاظمي معاون خدمات شهري و ابوالفضل ذوالقدر مدير عامل سازمان آتش نشاني شهرداري قزوين در جلسه علني شوراي اسلامي شهر قزوين که عصر شنبه 30 مردادماه در تالار مردم شورا برگزارشد، گزارشي از فعاليتهاي انجام شده در اين بخش ارائه دادند.

فرج ا... فصيحي رامندي رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين:

به منظور کاهش حوادث ايمني در شهر، آموزش آتش نشانان دردستورکار قرار بگيرد، چراکه آموزش در اين بخش جوابگوست/سازمان آتش نشاني تجهيزات مناسب و نيروهاي پابه‌کاري براي کاهش خطرات و اتفاقات در شهر قزوين دارد.

*

حکمت ا... داودي رئيس کميسيون حمل و نقل و ترافيک شوراي اسلامي شهر قزوين:

آمادگي و آموزش نيروهاي انساني به همراه افزايش امکانات و تجهيزات در سازمان آتش نشاني قزوين بايد حرف اول را بزند و حضور به موقع آتش نشانان در حوادث بسيار مورد توجه قرار بگيرد.

*

علي فرخزاد، نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين:

طي چند سال اخير تحولاتي در سازمان آتش نشاني ايجاد شده که قابل تقدير است، کارشناسان آتش نشاني از ساختمانهاي درحال احداث براي رعايت موضوعات فني و ايمني بازديد داشته باشند.

*

سيدکاظم مجابي رئيس کميسيون سلامت و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر قزوين:

امنيت و ايمني در ساختمانها ازنظر قانون نظام مهندسي اولين معيار است و بايد ضوابط و معيارهاي پيشگيري از اطفاء حريق در ساختمانها مورد توجه قرار بگيرد/با توجه به رشد بلند مرتبه سازي و افزايش تراکم جمعيتي در قزوين، ملزم به رعايت سياستها و برنامه هاي پيشگيرانه در بروز حادثه آتش سوزي هستيم/در حوزه آتش نشاني بايد معيار مهم پزشکي که همان "پيشگيري بهتر از درمان است" مورد توجه متوليان امر قرار بگيرد/تجهيز سازمان آتش نشاني و تقدير از زحمت کشان اين حوزه در دستورکار قرار بگيرد.

*

علي صادقي نيارکي، سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين:

حوزه آتش نشاني در ايمني شهر از اهميت بالايي برخوردار است و بايد حمايت درستي از اين بخش صورت بگيرد/آموزش و صدور گواهي اطفاء حريق براي واحدهاي صنفي که در معرض بروز خطر هستند، براي پيشگيري از بروز حادثه بسيار مهم است.

*

دکتر مريم نخستين رئيس کميسيون ساماندهي ملاقاتهاي مردمي شوراي اسلامي شهر قزوين:

جايگاه و ارزش آتش نشانان کمتر از معلمي که شغل انبياء به شمار مي آيد، نيست چراکه آتش نشانان نجات جان انسانها را فداکارانه انجام مي‌دهند/تقدير و تشکر از تلاشگران سازمان آتش نشاني به خاطر نظم و تدبير و آمادگي اين مجموعه يک ضرورت است.

*

حسين غياثوند رئيس کميسيون شهرسازي شوراي اسلامي شهر قزوين:

موضوع تاب آوري شهري در شهرهاي دنيا حرف اول را مي زند/اگر قزوين به عنوان شهر تاب آور معرفي شود و در اين بخش کارشود، از بسياري حوادث و اتفاقات شهري که حريق و بروز آتش نيز جزوي از آنهاست، جلوگيري خواهدشد.

*

احدچگيني رئيس کميسيون املاک و توافقات شوراي اسلامي شهر قزوين:

باتوجه به اينکه در آستانه فرارسيدن 8مهر ماه به عنوان روز آتش نشان هستيم، نامگذاري خياباني به نام آتش نشانان در قزوين دردستورکار متوليان امر قرار بگيرد/تقدير و قدرداني از آتش نشانان که در مسير ايثارگري قدم برمي‌دارند، مورد توجه قرار بگيرد/سازمان آتش نشاني بازرسي دوره اي از ساختمانها را براي نصب تجهيزات آتش نشاني دردستورکار قرار دهند/نصب تجهيزات آتش نشاني در ساختمانها از الزامات مربوطه متوليان امر در قبل از صدور پايان کار باشد.

*

حسين صلح جو رئيس کميسيون پيگيري و نظارت شوراي اسلامي شهر قزوين:

به‌روزرساني امکانات و تجهيزات به همراه آموزش فوري و عملياتي در سازمان آتش نشاني دردستورکار قرار گرفته و اقدامات خوبي انجام شده است/براي آمادگي بيشتر آتش نشانان در مهار آتش، شرايط براي آموزش آتش نشانان در خارج از کشور فراهم شود.

*

شهلا عطايي رئيس کميسيون بانوان شوراي اسلامي شهر قزوين:

اقدام سازمان آتش نشاني قزوين براي ارائه آموزشهاي مبارزه با آتش در مدارس براي دانش آموزان قابل تقدير است.

پايان پيام/2042/مرداد95

تصاویر مرتبط