سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۰۱

نایب رییس پارلمان محلی قزوین:

افزایش بهای خدمات پسماند ظلم به مردم است

با افزایش ۳۰ درصدی بهای خدمات پسماند شهروندان قزوینی مخالفم و باید این رقم با افزایش يارانه کاهش یابد.

مهدی عبدالرزاقی، نایب رییس پارلمان محلی قزوین درجلسه علنی شورا که با دستور کاربررسی لوایح شهرداری قزوین برگزارشد، طی سخنانی در مورد لایحه بهای خدمات پسماند شهرداری، گفت: درشرایط کنونی که وضعیت معیشت و اقتصاد مردم مناسب نیست، نباید با افزایش قیمت بهای خدمات پسماند موافقت کنیم.

وی افزود: با تصویب این لایحه، شاهد افزایش حدود ۳۰ درصدی بهای خدمات پسماند نسبت به سال گذشته هستیم و این روا نیست که دراین شرایط بد اقتصادی بار بیشتری بر دوش مردم قراردهیم.

عبدالرزاقی خاطرنشان کرد: باید با اعطای بیشتر یارانه به این بخش قیمت افزایش را به کمتر از ۳۰ درصد کاهش دهیم.

به گفته وی، این لایحه باید زودتر به شورا ارائه می شد؛ بنابراین شهرداری قزوین بدون مصوبه شورا از مردادماه امسال نسبت به صدور فیش بهای پسماند اقدام کرده که این کار، غیرقانونی بوده است.

نایب رییس پارلمان محلی قزوین در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی واگذاری پروژه بادامستان اختصاص داشت، گفت: اگر مجموعه مدیریت شهری اعتقاد دارد که با فروش این پروژه ها کار پرداخت بدهی ها به بانک شهر تمام می شود، اقدام به فروش کند؛ اما درغیر این صورت واگذاری آنها کار بیهوده و عبثی است.

وی همچنین خواستار تعیین تکلیف و آزادسازی پروژه پونک شد و گفت: کارخانه آسفالت درهفت سنگان که ۲۱ قواره بوده با شرایطی درستی واگذار نشده است و باید این موضوع بررسی و پیگیری شود.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط