پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۰۳

رییس کمیسیون مالی و اقتصادی پارلمان محلی قزوین :

گزارش درآمد و هزینه شهرداری به شورای اسلامی شهر قزوین ارائه شود

فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی و اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا گفت: چندین بار در شورای پنجم از شهرداری قزوین خواسته شده تا ماهانه گزارش درآمد و هزینه را به شورای اسلامی شهر قزوین ارایه کند؛ اما توجهی به این موضوع نمی شود.

وی افزود: گزارش ۶ ماهه و تفریغ بودجه سال ۹۸ هم تاکنون به شورا ارایه نشده است.

فصیحی رامندی همچنین خاطرنشان کرد: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر قزوین، شهرداری باید زمین به ارزش ۳۰ میلیارد تومان برای پروژه حکم آباد در اختیار معاونت عمرانی قرار می داد؛ اما تاکنون محقق نشده است.

رییس کمیسیون مالی و اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار ارسال به موقع لوایح به شورای شهر شد و گفت: دو ماه از مهلت سررسید بدهی شرکت شهر آتیه می گذرد و این موضوع باعث جریمه دیرکرد و خسارت ۴۰۰ میلیون تومانی به شهرداری قزوین شده است؛ در حالي که به تازگی لایحه آن به شورا ارسال شده است.

این عضو شورا همچنین خواستار برگزاری انتخابات کمیسیون های تخصصی شورا شد و گفت: از تاریخ اول شهریور ماه کمیسیونها وجاهت قانونی ندارند؛ چراکه باید انتخابات آنها برگزار می شد؛ بنابراین در اولین فرصت باید انتخابات کمیسیونها برگزار شود.

فصیحی رامندی در بخش دیگری از سخنانش پیرامون لایحه افزایش بهای خدمات پسماند، گفت: هزینه ها از منابع عمومی تامین می شود ، شهرداری که بودجه دولتی ندارد و همه متعلق به مردم است بنابراين فرقی ندارد که از محل خدمات پسماند دریافت شود یا از عوارض کسب ، پروانه ساختمان و یا ازفروش زمین تامین شود؛ تماماً از درآمد مردمی و از جیب مردم است.

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: این افزایش هزینه ها متناسب با تورم است و اگر همراه تورم پیش رویم و رشد صعودی پلکانی و متناسب داشته باشیم مقبول خواهد بود.

فصیحی رامندی همچنین در خصوص لایحه واگذاری پروژه بادامستان عنوان کرد: شهرداری نباید قبل از مجوز شورا اقدام به انتشار و چاپ آگهی واگذاری پروژه بادامستان می کرد و در این خصوص باید پاسخگو باشد.

وی در ادامه خواستار ملاک عمل قرار گرفتن تاریخ کارشناسی برای بهره مندی از تخفیف ۳۰ درصدی در مورد املاکی که در بازه زمانی بهمن و اسفند ماه سال گذشته و فروردین امسال مورد توافق قرار گرفته شد و تاکید کرد: باید تاریخ کارشناسی ملاک عمل قرار گیرد تا این افراد پس از کارشناسی مجدد املاک مورد توافق شامل تخفیف ۳۰ درصدی شوند.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط