سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۰۸

حکمت اله داودی:

مدیریت سهام شهرداری در بازار بورس بررسی می شود

موضوع مدیریت سهام شهرداری قزوین در بازار بورس و بهره گیری از این سرمایه در مدیریت شهر در دستورکار پارلمان محلی قزوین قرارمی گیرد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین طی سخنانی در بیست و سومین جلسه شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، با بیان اینکه استفاده از ظرفیت سهام شهرداری قزوین یک سرمایه است؛ گفت: به منظور بررسی بیشتر این موضوع از کارشناسان بازار سرمایه و بورس در کمیسیون مالی پارلمان محلی قزوین دعوت می شود تا از نظرات تخصصی آنها استفاده شده و اختصاص نماینده کارگزاری برای انجام امور بورس نیز پیگیری شود.

وی همچنین در خصوص لایحه واگذاری پروژه بادامستان به صورت مزایده اظهار داشت: در این خصوص شهرداری قزوین بسته پیشنهادی برای هزینه کرد اعتبار عایدی از فروش این پروژه و همچنین تهاتر پروژه ستاره پونک با بانک شهر را جهت تصمیم گیری نهایی درخصوص پرداخت بدهی به بانک شهر به شورای اسلامی شهر قزوین ارائه کند.

داودی در بخش دیگری از این جلسه که با حضور رییس اورژانس قزوین برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در این حوزه گفت: برای جبران کمبود فضا و ساختمان در جنوب شهر می توان در طرح بازنگری امامزاده حسین (ع) بخشی را برای پایگاه اورژانس این منطقه اختصاص داد.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکیدکرد: برای راه اندازی و احداث ساختمان مرکزی اورژانس می توان از ظرفیت استانداری قزوین، اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری با برگزاری جلسه ای مشترک نسبت به تامین زمین بهره برد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به هفتم مهر ماه روز ایمنی و آتش نشانی اشاره و عنوان کرد: سازمان آتش نشانی یکی از پویاترین و آماده ترین سازمانهای شهرداری به شمار می رود که به طور مستقیم در خدمت شهروندان است.

داودی بر ضرورت تقویت مجموعه آتش نشانی تاکیدو بیان کرد: در شورای پنجم نگاه ویژه و خاصی به تقویت این مجموعه به لحاظ تجهیزات و افزایش تعداد ایستگاههای آتش نشانی وجود داشته است.

وی در ادامه به دهم مهرماه روز جهانی سالمندان اشاره کرد وگفت: طبق آمار، جمعیت کشور و استان ما رو به سالمندی است و باید در ارتباط با خدمات شهری به خصوص در بوستانها و فضاهای فرهنگی و ورزشی متناسب با نیاز سالمندان کار و در برنامه ریزی شهری به موضوع سالمندان توجه ویژه شود .

داودی همچنین در این جلسه باردیگر بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان تاکید کرد و افزود: شرایط قزوین بحرانی و فوق قرمز است و ضرورت دارد دستورالعمل های بهداشتی جدی تر گرفته شود.

رییس پارلمان محلی قزوین تاکیدکرد: مطابق دستورالعمل ها حتی المقدور جلسات کمیسیونهای شورا از طریق فضای مجازی و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شود.
 
پایان پیام/

تصاویر مرتبط