شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۵

احد چگینی:

بودجه باید با برنامه های بالادستی منطبق باشد

باید در بررسی بودجه به این نکته توجه داشت که بودجه شهرداری منطبق بر برنامه ۵ ساله و برنامه های بالا دستی باشد؛ چراکه به موازات سند راه یکساله شهر است و نباید با اسناد بالادستی در زاویه باشد.

 احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر مطلب فوق، در جلسه بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین اظهار داشت: تکالیف برنامه ششم توسعه و بودجه سنواتی کشور و میزان پیش بینی درآمدها و سایر موارد باید به دقت بررسی شود تا هدفگذاری ها هم واقعی باشد.

به گفته چگینی، شهردار قزوین ۱۰۹ پروژه شهرداری را اواخر امسال برای جابه جایی هزینه ها اصلاح کرده که این موضوع نشان دهنده ایراد استراتژیک بودجه سال گذشته شهرداری است که نباید این موضوع در سال آینده تکرار شود.

وی ادامه داد: باید در بحثهای درآمدی وضعیت اقتصادی جامعه و شرایط آینده را نیز لحاظ کنیم و در نظر بگیریم با این شرایط، ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش در بودجه شهرداری قزوین نسبت به سال گذشته وجود دارد که تحققشش بسیار سخت است.

احد چگینی در بررسی جزییات کدهای درآمدی بودجه پیشنهادی گفت: در بخش عوارض بلیط حمل و نقل هوایی می توان این رقم را تا سقف ۴ میلیارد تومان افزایش داد.

وی همچنین در خصوص ردیف کد درآمدی فروش گل و گیاه، خواستار استفاده از ظرفیت برخی زمین های بلااستفاده شد و گفت: شهرداری می تواند در کاشت گل محمدی که بسیار اقتصادی و درآمدزا است اقدام کند و از طرفی گلهای موردنیاز خود را که در سطح شهرکاشت می کند، با استفاده از این نوع زمین ها پرورش دهد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط