سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

حکمت اله داودی،

شبکه پیوسته مسیر دوچرخه سواری در قزوین ایجاد شود

به منظور تامین امنیت دوچرخه سواران و ترغیب شهروندان به استفاده از دوچرخه، ایجاد شبکه پیوسته مسیر دوچرخه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در چهارمین جلسه بررسی بودجه پیشنهادی شهردار ی قزوین با تاکید براین مطلب گفت: ضرورت استفاده از دوچرخه در سیستم حمل ونقل عمومی برکسی پوشیده نیست، براین اساس لازم است شرایط استفاده آسان شهروندان از دوچرخه در شهرفراهم شود.

وی افزود: پیوستگی شبکه مسیرهای دوچرخه در شهر و تامین ایمنی دوچرخه سواران از جمله مهم ترین اقداماتی است که باید در این راستا در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گیرد.

داودی در ادامه تاکید کرد: باید در مسیر خیابانهای منتهی به سمت بازار نیز مسیر دوچرخه ایجاد شود تا بیشتر مراجعین به بازار، بتوانند از دوچرخه استفاده کنند.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین، در خصوص راه اندازی و اجرای دوچرخه اشتراکی نیز گفت: باید مبالغی که برای این طرح در نظر گرفته می شود به گونه ای باشد که مردم رغبت و اشتیاق استفاده از دوچرخه اشتراکی را داشته باشند، همچنین بیمه دوچرخه سوار نیز دراین طرح دیده شود.

داودی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی بودجه سازمان پایانه های مسافربری اختصاص داشت، گفت: برای ایجاد پایانه در میدان مینودر قزوین که قبلا در شورا مصوب شده است و باید طرح آن تهیه می شد، نیازمند پیگیری های لازم است؛ چراکه اگر این موضوع محقق نشود، خیابان ولی عصر(عج) دچار معضلات و مشکلات جدی خواهد شد.

وی همچنین با ایجاد ایستگاه موقت در شمال شهر قزوین جنب نمایشگاه بین المللی موافقت کرد.

داودی همچنین در این جلسه خواستار ساماندهی وانت بارها و خودروهای حمل نخاله ها ی ساختمانی شد و خاطرنشان کرد: باید هر خودروی حمل نخاله با مجوز تردد کند، در غیر این صورت خودروهای متخلف شناسایی و با آنها برخورد می شود.

رییس پارلمان محلی قزوین در جریان بررسی بودجه سازمان زیباسازی شهرداری قزوین نیز با اشاره به ظرفیت فضای زیر میدان مینودر گفت: می توان در طرحی مشترک میان سازمان های فرهنگی_ ورزشی و زیباسازی این فضا برای کارهای هنری و گالری هنرهای معاصر استفاده شود.
 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط