سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

فرج اله فصیحی رامندی:

پروژه ساماندهی دولتخانه با اعتبار دولتی اجرا شود

برای ساماندهی بافت میدان آزادی و دولتخانه، شهرداری قزوین نباید از منابع شهرداری هزینه کند؛ بلکه در این پروژه به دلیل تصویب در کمیسیون زیربنایي استان باید از اعتبارات دولتی هزینه شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در چهارمین جلسه بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین اظهار داشت: قرار بود براي پروژه ساماندهی میدان آزادی (سبزه میدان) و دولتخانه از اعتبارات دولتی هزینه شود و نباید شهرداری قزوین دراین موضوع بعنوان کارفرما ورود کند، بلكه بایستي به عنوان مجری و از منابع اعتباری دولت هزینه کند؛ چراكه هزینه کرد از منابع شهری و درآمدهای مردمی در شرایط فعلی اقتصادی صلاح نیست .

وی در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی بودجه سازمان حمل و نقل و ترافیک اختصاص داشت، در خصوص مسیرهای دوچرخه در شهر گفت: ایجاد مسیرهای دوچرخه در معابری که حتی یک نفر دوچرخه سوار هم ندارد، معقول و منطقی نیست؛ چرا که جداسازی هایی که ایجاد شده مسیر را بلااستفاده گذاشته و برای مردم مفید نبوده است و نگرانی های زیادی در پی داشته است.

فصیحی رامندی ادامه داد: بخشی از ترافیک سنگین ایجاد شده در مرکزشهر و خیابان های بلوار آيت اله مدرس، بوعلی و خیام ناشی از جداسازی این خیابانها برای دوچرخه است .

وی افزود: پیشنهاد می کنم از ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری در مرکز شهر پرهیز کنیم؛ چراکه ۸۰ درصد آن بهره یرداری نشده و مورد استفاده قرار نمی گیرد برای دوچرخه سواری مسیرهای اختصاصی دیگری پیش بینی شود که برای مرکزیت شهر مشکل ترافیکی ایجاد نکند.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط