چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹

دبیر و رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر:

شهرداری چشم انداز و برنامه مشخصی برای باغستان سنتی داشته باشد

شهرداری قزوین در خصوص حفظ و احیای باغستان برنامه و چشم انداز خود را مشخص کند.

مهدیه سادات قافله باشی دبیر و رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه بررسی بودجه سازمانهای شهرداری قزوین تاکید کرد: باید براساس نیاز و برنامه ای مشخص برای باغستان سنتی قزوین اقدام کرد نه اینکه براساس نیاز هر باغدار اعتبارات هزینه شود.

وی با طرح این پرسش ها که شهرداری در باغستان سنتی قزوین چه برنامه ای دارد؟ و آیا هدف حفظ و احیای آن است و یا اینکه برنامه دیگری دارد؟. گفت: در حال حاضر متاسفانه نه بر مبناي قوانين است نه عدالت ! هر کس که به شورا و شهرداری متصل است می تواند کارها و نیازهای خود را پیش ببرد که این واقعاً عدالت نیست.

قافله باشی معتقد است؛ اعتبارات در سازمان باغستان باری به هرجهت هزینه می شود و لازم است برنامه مشخصی برای باغستان سنتی قزوین تعریف و اجرایی شود.

قافله باشی در بخش دیگری از جلسه، ضمن تقدیر از کارشناسان سازمان طراحی شهرداری در کسب جایزه خشت طلایی اظهار داشت: این جایزه حاصل کار طراحان و کارشناسان این سازمان بود که می تواند در ردیف طرح های خلاقانه اعتبارات ملی خوبی را برای قزوین به دست آورد.

وی همچنین در خصوص استفاده از ظرفیت روابط عمومی در ارائه گزارش اقدامات به مردم تاکید کرد: در بحث روابط عمومی باید با بهره گیری از خلاقیت، جسارت و ابتکار عمل اقدامات گسترده ای صورت گیرد که متاسفانه دراین حوزه اطلاع رسانی های خوبی شکل نمی گیرد.

وی با بیان اینکه هیچ اتفاقی در بحث اطلاع رسانی در شهرداري و شورا انجام نمی شود، افزود: می توان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، اطلاع رسانی های گسترده ای را در همه بخش ها داشت.

قافله باشی همچنین در بررسی بودجه سازمان پایانه های مسافربری قزوین خواستار توجه به تبلیغات در تابلوهای نصب شده در پایانه برای معرفی شهر و سوغات و هدایای آن شد.

وی همچنین در خصوص استفاد از فضای زیر میدان مینودر و تبدیل آن به گالری هنرهای معاصر شهری، تاکید کرد: باید موضوع بهسازی و استفاده بهینه از فضای زیر میدان مینودر تکلیف شود و در اولویت اقدامات سازمان زیباسازی شهرداری قرار گیرد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط