شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۲

رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی پارلمان محلی قزوین:

تکمیل پروژه های نیمه تمام در دستور کار باشد

به جای زخمی کردن و نیمه تمام گذاشتن پروژه ها، یک پروژه تکمیل و به بهره برداری برسد و سپس طرح مشابهی پیش بینی و اجرا شود.

 فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که به بررسی بودجه پیشنهادی پروژه های عمرانی اختصاص داشت، گفت: شهرداری قزوین قبل از شروع پروژه ی جدید در سطح شهر باید ابتدا نسبت به تکمیل پروژه های نیمه کاره اقدام و سپس پروژه جدیدی آغاز کند اگر این نکته رعایت نشود هم پروژه ها مستهلک و همچنین هزینه های مازاد تحمیل شده و قیمت تمام شده پروژه ها افزایش می یابد

وی در خصوص تعادل درآمد و هزینه شهرداری تاکید کرد: باید ابتدا به جمع بندی در خصوص درآمدهای شهرداری در سال آینده برسیم و خرج و هزینه ها را براساس آن تعریف کنیم اگر به همین منوال پیش برویم سقف بودجه از میزان ارسالی شهرداری افزایش خواهد یافت .

به گفته فصیحی رامندی، وقتی موضوعات درآمدی لحاظ نشود، باید در طول سال شاهد حذف پروژه های عمرانی در شهر باشیم، همان چیزی که اخیرا برای ۱۰۸ پروژه که توسط شهردار قزوین اعلام شد اتفاق افتاده است.

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی پارلمان محلی قزوین در ادامه جلسه، با اشاره به ساماندهی پروژه میدان کاسپین مینودر اظهار داشت: بنده در همان سال تصویب این طرح و ایجاد فضای سبز در وسط میدان را اقدامی نا معقول و غیرمنطقی دانسته و مخالف بودم؛ چرا که همانند میدان مینودر در ورودی شهر قزوین خطرات احتمالی برای حضور مردم در فضای سبز میدان وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: ایجادچهار راه برای این میدان به نظر اجرایی تر است که البته باید با حضور کارشناسان ترافیک و خدمات طراحی، طرحی قابل اجرا و ایمن برای آن تهیه شود.
 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط