چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین:

فرهنگ استفاده از دوچرخه میان شهروندان نهادینه شود

به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین، باید فرهنگ استفاده از دوچرخه در شهر قزوین میان شهروندان نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین طی سخنانی در خصوص اهمیت استفاده از دوچرخه در صنعت حمل و نقل گفت: اهمیت این موضوع برهمه آشکار است و باید بررسی شود که شهر قزوین با پیشینه دوچرخه سواری که دارد چرا شهروندان در شرایط کنونی استفاده کمتری از دوچرخه در تردد ها دارند؟.

وی افزود: نبود شبکه مسیر پیوسته دوچرخه در قزوین به دلیل عدم تامین امنیت دوچرخه سواران یکی از دلایلی است که برای این موضوع مطرح است و باید این موضوع بررسی شود.

وی تاکید کرد: وقتی مدیران شهری و استانی از دوچرخه برای تردد استفاده کنند، این موضوع کم کم در میان شهروندان فرهنگسازی خواهد شد و به اهمیت موضوع پی خواهند برد.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت و بازوی کارشناسی مرکز پژوهشهای شورا و شهرداری قزوین در بررسی دقیق موضوعات بهره مند شد.

وی افزود: اگر هیچ طرح و لایحه ای برای بررسی به این مرکز ارائه نمی شود که واقعا از ضعف ماست، لزومی ندارد که برای آن ردیف بودجه ای دیده شود.

قوامی خاطر نشان کرد: بنده از ظرفیت کارشناسی گروه مشورتی شمس در اجرای یک پروژه که اشتباه بود بهره بردم و این موضوع منجر به منتفی شدن کار‌شد؛ بنابراین لازم است تا از ظرفیت این مرکز نیز برای امور مختلف استفاده کنیم.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین همچنین درخصوص مصوبه تحویل موقت جایگاه پسماند محمدآباد گفت: مقرر شده بود این جایگاه یک ماهه تحویل شهرداری شود و شروط تعیین شده نیز محقق شود، براین اساس اگر دوباره این مصوبه را تمدید کنیم هیچ تضمینی برای تحقق شروط ذکر شده وجود ندارد.

وی ادامه داد: استانداري قزوین به راحتی می تواند مواردی که خواسته شورای اسلامی شهر قزوین در این رابطه بوده را با تعاملات مدیران محقق کند و از طرف دیگر موضوع پسماند استان مطرح است.

قوامی در ادامه این جلسه در خصوص وضعیت خودروهای حمل نخاله های ساختمانی، خواستار ساماندهی آنها شد و گفت: نباید این خودروها هرجا که خواستند نخاله ها را تخلیه کنند؛ بنابراین باید با تهیه طرح و اتصال خودرو به دستگاه جی پی اس این خودروها ساماندهی شوند.
 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط