شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۲

سیده منیره قوامی:

در بودجه پيشنهادي، عدالت در توزيع اعتبارات براي سه منطقه شهرداري وجود ندارد

سیده منیره قوامی سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه بررسی بودجه پیشنهادی پروژه های عمرانی شهرداری قزوین، بابیان این مطلب، گفت: در بودجه ای که برای مناطق شهری در ارائه خدمات به شهروندان درنظر گرفته شده عدالت رعايت نشده است .

وی افزود: برای بودجه روکش آسفالت در سطح منطقه یک که بسیاری از آثار تاریخی را در خود جای داده و منطقه گردشگری است، درمقایسه با سایر مناطق بسیار کم است، همچنین بودجه احداث فضای سبز در این منطقه نیز بسیار کم است، درحالی که از لحاظ سرانه فضای سبز در سطح پایینی قرار دارد.

وی تاکید کرد: شهرداری می تواند با شناسایی زمین های بلا استفاده و تغییرکاربری آنها به فضای سبز در راستای ایجاد فضای سبز در این منطقه تلاش کند.

قوامی همچنین در بخش دیگری از سخنانش برضرورت استفاده از ظرفیت مرکز پژوهشهای شورا و شهرداری قزوین تاکید کرد و گفت: در خصوص ساماندهی و اجرای پروژه میدان کاسپین مینودر می توان از توان کارشناسی مرکز پژوهشهای شورا و شهرداری استفاده کرد.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین، در ادامه با اشاره به اینکه توجه به بهداشت عمومی شهروندان یکی از وظایف ذاتی شهرداریهاست، تاکید کرد: در این حوزه شهرداری قزوین برای سال آینده در مناطق سه گانه یک میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است که با توجه به وجود مشکلات زیاد دراین بخش رقم ناچیزی است.

وی تاکید کرد: بارها در کمیسیون بهداشت اعلام شده که سرویس های بهداشتی موجود در سطح شهر نامناسب هستند و باید ۲۰ درصد آنها تا پایان سال بهسازی شوند، اما اتفاقی نیفتاده است.

قوامی با بیان اینکه دوست داریم بهترین پروژه ها را برای شهروندان اجرایی کنیم. تصریح کرد:بايد ابتدا درآمد شهرداري را در سال آينده مشخص كرده و بعد با توجه به درآمد واقعي به سراغ هزينه ها برويم.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط