یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۳

سخنگوی پارلمان محلی قزوین:

عملیلت اجرایي پروژه سد لاستیکی متوقف شود

تا تهیه و تایید پیوست مطالعات زیست_ محیطی پروژه سد لاستیکی، اجرای این پروژه باید متوقف شود.

سیده منیره قوامی سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا با اشاره به نگرانی باغداران پیرامون احداث سد لاستیکی اظهار داشت: زمان تصویب این پروژه تاکید کردم پروژه باید دارای پیوست مطالعات زیست_ مجیطی باشد و برای حقابه باغداران مشکل ایجاد نشود.

وی افزود: در حال حاضر شاهد نگرانی و اعتراض باغداران سنتی هستیم که معتقد هستند احداث این پروژه برای آبیاری باغ های آنها مشکل ساز خواهد بود و حقابه آنها را دچار مشکل خواهد کرد.

قوامی تصریح کرد: در حال حاضر این پروژه خاکبرداری شده و درحال انجام است؛ بنابراین درخواست دارم تا روشن شدن اوضاع و کارشناسی دقیق این پروژه و رفع نگرانی افکار عمومی اجرای این پروژه متوقف شود .

وی با بیان اینکه آب ۹۰۰ هکتار از باغات سنتی که تحت تاثیر رودخانه ارنجک هستند، ممکن است در آینده دچار مشکل شوند، افزود: باید طبق تکلیف قانونی بند الف ماده ۱۹۲ برنامه پنجم توسعه، پیوست زیست_ محیطی برای این پروژه تهیه شود و باید در این خصوص از قانون تمکین کنیم.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: سد لاستیکی مصوبه شورا را دارد و اگر عضو شورا هستیم باید پای رایمان بایستیم و اگر پشمیان هم هستیم باید اعلام کنیم؛ ما درشورا رای مخفی نداریم و رای شورا علنی است.

به گفته قوامی، مردم حق دارند بدانند که نمایندگان شان به کدام پروژه رای داده اند و به کدام پروژه رای نداده اند.

وی تاکید کرد: این ایراد به شورا و شهرداری قزوین وارد است که چرا نگرانی و صحبتهای باغداران را نشنیدند تا آنان مجبور شدند اعتراض خود را به دستگاه قضایی ببرند.

به گفته قوامی، عضو شورا حق دارد اظهار نظر کند، اما متاسفانه تا حرفي مي زنم چه در غالب نطق پيش از دستور و چه تذكر به شهرداري؛ مرا متهم به انجام كار تبليغاتي و انتخاباتي مي كنند. آيا بايد كار شورايي و نظارتي را در پنج ماه آينده تعطيل كنيم؟

وی دربخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت سهام شهرداری قزوین در شرکت کاسپین گفت: بخش عمده ای از هزینه های تله سیژ قزوین توسط شهرداری تامین شده و لازم است تا پیگیری مالکیت این مجموعه توسط شورا به شهرداری قزوین تکلیف و ماموریت شود و نسبت به اموال شهرداری بی تفاوت نباشیم.‌

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين، همچنین خواستار تعیین تکلیف برج های نیمه کاره شهرداری قزوین شد و گفت: باید در این خصوص تصمیم عاجل گرفته شود و برنامه شهرداری درخصوص برجهای نیمه کاره شهرداری و پروژه حکم آباد مشخص شود.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط