دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۴

محسن حق شناس،

اولویت بندی پروژه های عمرانی یک ضرورت است

به منظور تکمیل پروژه های نیمه تمام باید اجرای پروژه های عمرانی در سال آینده اولویت بندی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ محسن حق شناس عضو پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که با دستور کار بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین در سال ۱۴۰۰، برگزار شد، تاکید کرد: باید دربررسی بودجه پروژه ها را به دو بخش تقسیم بندی کرد و بخشی از آنها که در اولویت دوم قرار دارند منوط به تحقق اعتبار و درآمد اجرایی شوند؛ درغیر این صورت با حجم بسیار زیادی از پروژه ها روبرو خواهیم شد که اجرایی نشده و تخصیص اعتبار پایینی خواهند داشت.

وی در ادامه در تذکری خواستار تحقق وعده شهرداری قزوین به پرستاران قزوین شد و گفت: مقرر شده بود به مناسبت روز پرستار مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان بابت یک وعده غذا در رستوران به سازمان نظام پرستاری پرداخت شود که تاکنون محقق نشده است، براین اساس ضرورت دارد تا هرچه سریع تر این مبلغ پرداخت شود.

حق شناس در بخش دیگری از جلسه که به موضوع احداث سرویس های بهداشتی اختصاص داشت، تاکید کرد: در چهار راه بازار به جهت رجوع مردم به بازار باید سرویس بهداشتی احداث شود که در این راستا می توان از ظرفیت مساجد همجوار مثل مسجد حاج موسی در ابتدای خیابان سعدی استفاده کرد.

وی ادامه داد: آمادگی این همکاری از سوی متولیان این مسجد وجود دارد؛ بنابراین باید موضوع در دستور کار شهرداری قزوین باشد.

این عضو پارلمان محلی قزوین همچنین در بخش ديگري از سخنانش تاکید کرد: اگر شهرداری قزوین در تملکات تکلیفی خود در مناطق کم برخوردار وبافت فرسوده کمی بالاتر از قیمت کارشناسی اقدام به خرید می کرد، بسیاری از پروژه ها انجام می شد؛ انصاف نیست به واسطه اجرای طرح های شهرداری، مالك را از خانه خود آواره کنیم و با مبلغ پیشنهادی امکان هیچ کاری نداشته باشد.

حق شناس افزود: البته مقاومت‌مالکین و عدم همکاری آنان و در نتیجه تعطیلی پروژه های توسعه ای، بزرگترین خسارت را نیز برای شهر درپی دارد؛ لذا پیشنهاد می کنم در مناطق کم برخوردار قیمت ‌تملک ۳۰ درصد بالاتر از کارشناسی لحاظ شود،
این موضوع به سیاست گذاری ما در شورا نیز برمی گردد که باید این اجازه را برای پروژه های تملک به شهرداری می دادیم.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط