سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۵

سخنگوي شوراي اسلامي شهر قزوين:

حضور سازمان پسماند در جایگاه پسماند محمدآباد مجوز شورا را ندارد

مهلت یک ماهه تحویل جایگاه دفن پسماند محمد آباد پایان یافته و حضور سازمان پسماند برای انجام خدمات در این جایگاه مجوز شورا را ندارد.

سیده منیره قوامی سخنگوی پارلمان محلی قزوین درجلسه شورا، با بیان اینکه مهلت یک ماهه شورا برای تحویل جایگاه پسماند محمدآباد پایان یافته و شروط ذکر شده در مصوبه نیز محقق نشده است، اظهار داشت: حضور سازمان پسماند در این جایگاه بدون مجوز شورا بوده و از طرف دیگر در این شرایط چگونه شهرداری لایحه ترک تشریفا ت برای انجام یکسری از خدمات را در این جایگاه به شورا ارائه کرده است؟.

وی افزود: قرار بود طی مدت یک ماه شروط مذکور در مصوبه، از سوی مسئولان مربوطه در جایگاه پسماند محمدآباد پیگیری و محقق شود که هیچ گزارشی نیز در این خصوص به شورا ارائه نشده است.

به گفته رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین ما نمی خواهیم چوب لای چرخ شهرداری بگذاریم و کار اساسی مردم را زمین بگذاریم ؛ اما باید شروطی که برای تحویل جایگاه پسماند محمدآباد به شهرداری از جمله صدور سند زمین این مکان به نام شهرداری ذکر شده محقق شده و به مصوبه شورا احترام گذاشته شود.

وی همچنین تاکید کرد: به نظر بنده باید کلیه امورات واگذاری ها از طریق برگزاری مناقصه صورت گیرد و ترک تشریفات برای جایگاه پسماند محمدآباد صحیح نیست.

قوامی همچنین در خصوص جمع بندی بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین که با حضور شهردار برگزار شد، گفت: ایراد شکلی به بودجه وارد است که باید درآمدها از ابتدا بررسی و تصویب می شد و بعد به سراغ هزینه می رفتیم از طرفی این سوال پیش می آید که آیا فروش اموال غیرمنقول در درآمد سال آینده شهرداری قزوین محقق خواهد شد؟.

قوامی در بخش دیگری از جلسه که به بررسی نرخ پارکینگ های شهرداری در سطح شهر اختصاص داشت، گفت: با توجه به اینکه سال گذشته نرخ پارکینگ ها افزایش نداشته است، نباید از نرخ پیشنهادی بیش از حد کم شود؛ چرا که باید برای فردی که پارگینگ را اداره می کند نیز صرفه اقتصادی داشته باشد.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط