سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

محسن حق شناس:

فرهنگ استفاده از دوچرخه باید در شهر قزوین نهادینه شود

باید برای برای نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری و ترغیب شهروندان به استفاده از دوچرخه تلاش و اقدام کرد.

محسن حق شناس عضو پارلمان محلی قزوین در چهارمین جلسه بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری با اشاره به اهمیت موضوع دوچرخه سواری در شهر اظهار داشت: بسیاری از افراد و شهروندان در شهر قزوین استفاده از دوچرخه و تردد با آن به محل کار را دونِ شأن خود می دانند، براین اساس باید برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از دوچرخه در میان شهروندان برنامه ریزی کرد.

وی ادامه داد: ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری بدون اینکه فرهنگ استفاده از آن ایجاد شود، بی فایده است و نتیجه بخش نخواهد بود.

حق شناس دربخش دیگری از این جلسه در خصوص مصوبه تحویل موقت مجموعه دفن بهداشتی پسماند محمدآباد و مدیریت آن توسط شهرداری قزوین گفت: شورای اسلامی شهر قزوین در این خصوص اشتباه کرد؛چراکه ما رای مشروط نداریم یا موافق هستیم یا مخالف، رای به تحویل یک ماهه معنایی ندارد و به منزله موافقت بود.

وی افزود: بنده همان زمان خواهش کردم که به این موضوع رای ندهید؛ اما نسبت به تحویل یک ماهه مجموعه پسماند محمدآباد تصمیم‌گیری شد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: جمع آوری و ساماندهی پسماند موضوعی اجتناب ناپذیر بوده و در حال حاضر نیز چون مدیریت و تحویل این مجموعه را شهرداری قزوین پذیرفته، فشارها وجود دارد .

وی همچنین با طرح سوالی درخصوص میزان تعرفه هزینه زباله گفت: طبق ماده ۸ مدیریت پسماند ما به عنوان اعضای شورای شهر میزان تعرفه هزینه زباله را تعیین می کنیم نه نهادی دیگر .

حق شناس تاکید کرد: در این موضوع گل به خودی زدیم و بایدبا دقت این روند را بررسی کنیم؛ چراکه در غیر این صورت هزینه مستمری برای شهر در پی خواهد داشت.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، انعقاد قرارداد با شهرها و روستاهایی که زباله های خود را به جایگاه پسماند محمدآباد منتقل می کنند کار چندان سختی نیست و باید در دستور کار قرار گیرد تا روند دریافت هزینه های تحویل زباله روند قانونی و حقوقی داشته باشد.

حق شناس همچنین در بررسی بودجه پیشنهادی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین، خواستار توجه به ردیف اعتباری پروژه اصلاح هندسی شد و گفت: اجرای این پروژه ها به روان شدن ترافیک کمک می کند و باید نگاه ویژه ای در اعتبارات این کد داشته باشیم.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط