سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۰۵

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و دبیر پارلمان محلی قزوین:

افزایش ۵۰ درصدی تعرفه پارکینگ ، باعث نابساماني ترافيكي مي شود

افزایش ۵۰ درصدی تعرفه پارکینگ هاي عمومي در سال آينده ، باعث نابساماني ترافيكي درشهر مي شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و دبیر پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، نسبت به افزایش ۵۰ درصدی تعرفه پارکینگ های عمومی در سال آینده انتقاد کرد و گفت: این موضوع باعث می شود تا شهروندان خودروهای خود را درکوچه ها و خیابان پارک کنند که این وضعیت باعث نابسامانی بیشتر ترافیکی خواهد شد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش بر نظارت بر پاركينگ هاي خصوصي سطح شهر تاكيد كرد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی پارلمان محلي قزوين، در خصوص لایحه واگذاری بخشی از فضای فرهنگسرای شهید رجایی به نهاد کتابخانه ها اظهار داشت: شهرداری قزوین باید در پرداخت سهم نیم درصدی به نهاد کتابخانه ها کوتاهی و غفلت نکند.

قافله باشي افزود: با توجه به اینکه زمان زیادی از بدهی شهرداری به نهاد کتابخانه ها می گذرد، براین اساس دوطبقه ساختمان در فرهنگسرای شهید رجایی به منظور بدهی شهرداری قزوین بابت سهم نیم درصدی نهاد کتابخانه ها به این نهاد واگذار می شود.

وی از شهرداری قزوین خواست تا نسبت به پرداخت سهم نیم درصدی به نهاد کتابخانه ها جدی باشد تا از این مبلغ فضاهای جدیدی به کتابخانه های شهر افزوده شود.

قافله باشی همچنین تاکید کرد: با توجه به وجود فرهنگسراهای رز، سنجیده و کیمیا در منطقه از شهرداری درخواست دارم تا نسبت به فعال کردن فرهنگسرای کیمیا در خیابان شهيد منتظری اقدام کند تا جایگزین فعالیتهای فرهنگسرای شهیدرجایی شود.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط