سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲

سیده منیره قوامی:

ضرورت حضور رسانه ها در صحن شورا

در بسیاری از شهرهای کشور جلسات شورا به صورت مستقیم از صدا و سیما پخش می شود و مردم در جریان تصمیمات اعضای شورای شهر قرار می گیرند.

سیده منیره قوامی سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا گفت: به منظور انعکاس صحبت ها و نظرات اعضای شورا ضرورت دارد تا رسانه ها و خبرنگاران به صحن شورا دعوت شده و حضور یابند.

وي افزود: یکی ا ز ایراداتی که به شورا وارد است، عدم حضور رسانه ها در صحن شورا است؛ چراكه رسانه ها در انعکاس صحبت ها و نظرات اعضا نقش مهمی دارند و باید در جلسات صحن حضور داشته باشند.

رييس كميسيون بهداشت و سلامت شوراي اسلامي شهر قزوين در خصوص وضعیت مجتمع پسماند محمدآباد گفت: باید شروطی که شورا برای تحویل این مجتمع اعلام کرده بود، محقق شود و تاکنون این اتفاق نیفتاده است و بنده خوش بین نیستم که چندماه آینده هم اتفاق بیفتد.

 وي همچنین خواستار طرح سوال از شهردار قزوین شد و افزود: دراین خصوص نامه ای تهیه و سوالاتی از شهردار قزوین تنظیم شده است.

قوامی با بیان اینکه آرای اعضای شورا کاملا شفاف است و هر یک از آنها نسبت به رایی که می دهند مسئول هستند، خاطرنشان کرد: ما نمانیدگان مردم هستیم و باید نسبت به رایی که به موضوعات و لوایح مختلف می دهیم پاسخگوباشیم و پای آن بایستیم.

وی در خصوص لایحه ملکی توافق پلاک ۶۹ ملاصدرا اظهار داشت: افزوده شدن سهم فضای آموزشی به سهم شهرداری صحیح نیست و کمیسیون ماده پنج نمی تواند مرجع توافقات باشد.
همچنین تغییر خیابان ۱۰ متری به ۱۲ متری باعث ایجاد ارزش افزوده برای مالک می شود و دراین صورت نباید فقط شهرداری سهم شارع را تقبل کند.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط