سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

سعید دقیقی،

نقدها منصفانه باشد.

با توجه به شرایط حساس پیش رو و انتخابات، فارغ از نگاه سیاسی نقد های منصفانه ای داشته باشیم.

سعید دقیقی رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین در اولین جلسه شورا در سال ۱۴۰۰، که با حضور شهردار و مدیران شهری قزوین برگزار شد طی سخنانی، ضمن تبریک سال نو گفت: طی سه سال ونیم گذشته که خدمتگزار مردم در شورا و شهرداری بودم، از بابت تحمل همه کم و کاستی ها و کم تجربگی ها تشکر می کنم و دراین دوران دوستان بسیار خوبی را در مجموعه شورا و شهرداری به دست آوردم.

وی ادامه داد: در دوره ششم شوراها به عنوان کاندیدا ثبت نام نکرده ام و امیدوارم در این ۶ ماه باقیمانده بتوانم خدمتکزار خوبی برای شهروندان باشم.

رییس کمیسیون املاک و مستغلات پارلمان محلی قزوین با تاکید بر اینکه علاوه بر نظارت، حمایت نیز از وظایف شورا محسوب می شود، افزود: از زمانی که آقای طاهرخانی را به عنوان شهردار قزوین انتخاب کردیم خیلی از موارد که به راحتی می توانستیم حل کنیم به چالش کشیده شد و ضررش هم عاید شهر و شهروندان شد.

دقیقی تصریح کرد: به عنوان یک عضو شورا از همه همکارانم توقع داشتم که همراه تر باشند؛ چراکه در بسیاری از موضوعات مانند واگذاری برج پونک، بادامستان و الهیه، رای به موقع به لوایح ملکی و با صداقت و جدا از دعواهای سیاسی می توانست شرایط و وضعیت بهتری را رقم بزند که اینگونه نشد و فکر می کنم که در این حوزه یک آسیب جدی به شهر وارد شد.

وی خواستار بررسی جدی شهردار قزوین در خصوص لوایح ارسالی به شورا پیرامون واگذاری برج های نیمه تمام و تهاتر آن با بدهی های شهرداری به بانک شهر شد و تاکید کرد: باید این موارد بررسی شود و به اطلاع شهروندان برسد که به دلیل عدم رای به موقع به واگذاری پروژه ها و تهاتر املاک با بانک شهر، روزانه بر سود جرایم و دیرکرد پرداخت بدهی ها به بانک شهر افزوده می شود؛ در صورتیکه با رای درست و به دور از جنجال های سیاسی می شد این مشکل را حل کرد.

رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین، خاطرنشان کرد: برخی کوتاهی ها از سوی شورا بوده که معتقدم دچار نگاههای سیاسی و چالشهای درون شورایی بودیم.

وی با اشاره به نزدیک بودن زمان انتخابات شوراها گفت: دراین مدت شاهد بی اخلاقی ها و نقدهای غیرمنصفانه ای هستیم که واقعاً صحیح نیست.

دقیقی ادامه داد: همه ما فرزندان این کشور هستیم و ممکن است تنها نگاه سیاسی مان فرق داشته باشد؛ بنابراین نباید به راحتی طیف ها را جدا کنیم؛ چراکه اینگونه سرمایه این کشور را از دست داده ایم.

وی بار دیگر بر ضرورت همراهی و همدلی میان همه آحاد جامعه به ویژه اعضای شورا تاکید و اضافه کرد: در این صورت است که می توانیم باعث پیشرفت و آبادانی کشور شویم.

به گفته وی در این شرایط حساس و سخت کشور و مشکلات اقتصادی می دانم که اگر همراهی اعضای شورای شهر نباشد شهرداری با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط