سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

ارائه گزارش عملکرد نوروزی شهرداری در پارلمان محلی قزوین

در اولین جلسه شورای اسلامی شهر قزوین در سال جدید، سياوش طاهرخاني شهردار به همراه معاونین، مدیران مناطق و تعدادی از مدیران شهرداری به منظور ارائه گزارش عملکرد نوروزی شهرداری قزوین حضور یافته و به تشریح این اقدامات پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ در اولین جلسه شورا درسال ۱۴۰۰، محمد درافشانی معاون شهردار و رییس سازمان فرهنکی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص اقدامات نوروزی این سازمان اظهار داشت: بسیاری از جشنواره‌ها و برنامه‌های تدارک دیده شده برای نوروز امسال، به دلیل بیماری کرونا لغو شد؛ اما برای تشویق مردم به پویش «در خانه بمانیم» چهارمین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی در فضای مجازی تدارک دیده شد.

وی افزود: اجرای کاروان عیدانه با استفاده از ظرفیت اتوبوس گردشگری، مسابقه کتابخوانی، عکاسی، پانتومیم، همایش کوهپیمایی، مسابقه رالی خانواده شهرداری، انجام تبلیغات محیطی و اجرای بیش از ۵۰ عنوان برنامه از جمله برنامه های نوروزی تدارک دیده شده بود.

وحید مقدم سلیمی سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین نیز به انجام واکسیناسیون ۱۹۰ نفراز پاکبانان شهر بر علیه بیماری کرونا اشاره کرد وگفت: علاوه براین موضوع، جمع آوری نخاله های ساختمانی و شاخه های خشک، شست و شوی مخازن و جداول و جوی های شهر، نظافت مبلمان شهری، آماده باش ایستگاه های آتش نشانی و استقرار واحدهای امداد و نجات در اماکن تفریحی و اقامتی از دیگر اقدامات مهم ستاد نوروزی بوده است.

شیما زرآبادی پور، سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری قزوین نیز درادامه به اقدامات این معاونت در ستاد نوروزی اشاره کرد و گفت: فراهم کردن اتوبوسهای گردشگری و کاروان شادی، مزین کردن اتوبوسهای سطح شهر به شعار سال، رنگ آمیزی تمامی جداول سطح شهر، نوسازی تجهیزات و علایم ترافیکی و نظافت و ساماندهی جایگاه های سوخت CNG از دیگر اقدامات نوروزی این معاونت بوده است.

داریوش قاسمی مديرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین نیز، طی سخنانی به اقدامات نوروزی سازمان متبوع خود پرداخت و گفت: آماده سازی و نصب بیش از ۶۰ المان در سطح شهر، چراغانی میادین شهر، انجام تبلیغات محیطی، ،نصب سفره های هفت سین در شهر، و نورافشانی از جمله مهم ترین اقدامات این سازمان بوده است.

حمید رحمانی سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین نیز در ادامه به هرس ۳۴ هزار اصله درخت در سطح شهر اشاره کرد و گفت: با هرس درختان به استقبال بهار رفتیم و همچنین ۶۳ هزار بوته و درختچه نيز در سطح شهر هرس شد.

وی ادامه داد: توزیع ۲۰ هزار اصله درخت به شهروندان، جاگذاری ۸۰۰ گلدان در معابر و پل ها، رنگ آمیزی پایه چراغ ها و سمپاشی از جمله اقدامات این سازمان بوده است.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط