سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

سیده منیره قوامی،

دوركاري كارمندان در شرايط قرمز كرونايي استان اجرايي شود

در راستاي حفظ سلامت كارمندان، برنامه دوركاري در شرايط قرمز كرونايي استان سريع تر اجرايي شود.

 سیده منیره قوامی سخنگو و رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین در اولین جلسه شورا درسال ۱۴۰۰، با ابراز نگرانی از وضعیت قرمز کرونایی در قزوین، گفت: دراین شرایط ضرورت دارد تا دورکاری کارمندان اجرایی شود و در تصمیم مدیریت استانی ستاد مقابله با کرونا که گفته شده دورکاری کارمندان ممنوع است، باید تجدید نظر صورت گیرد.

وي در ادامه سخنانش با اشاره به ضرورت ایمن سازی مسیر نسیم شمال اظهار داشت:به دلیل نبود سرعت گیر در مسیر تقاطع خیابان صناعت به جاده نسیم شمال و تصادفات جرحی و فوتی، نارضایتی های زیادی را از سوی شهروندان داشته ایم و ضرورت دارد تا مسیر ایمن شود.

قوامی افزود: نصب سرعت گیر در مسیر خیابان صناعت به جاده نسیم شمال می تواند منجر به ایمن سازی مسیر شود؛ اما درحال حاضر به جای حل مساله این مسیر مسدود شده و در حقیقت صورت مساله پاک شده است.

وی گفت: کارشناسان می گویند به دلیل بتنی بودن مسیر نمی توان در آن سرعت گیر نصب کرد که برای حل این مشکل می توان از طرفیت کارشناسان مرکز پژوهش های شورا و شهرداری قزوین بهره برد.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین در ادامه، ضمن تبريك فرارسيدن سال نو از تلاش های مدیران شهری و شهردار قزوین برای اقدامات نوروزی و استقبال بهار در شهر قزوین قدردانی کرد و افزود: تبلیغات محیطی و ایجاد فضای دلچسب و شاداب با اجرای برنامه های فرهنگی در ایام نوروز موجب رضایتمندی شهروندان و ایجاد روحیه نشاط میان آنان شد که جای تقدیر دارد.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر قزوین، از رهاشدن زباله و نخاله های ساختمانی در باغستان سنتی قزوین انتقاد کرد و گفت: رهاشدن زباله و نخاله های ساختمانی پای درختان چند صد ساله باغستان خوب نیست و باید برای ساماندهی این موضوع تصمیمات عاجلی اتخاذ شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین همچنین گریزی به موضوع قطع درختان باغستان سنتی بدون مجوز کمیسیون ماده هفت زد و گفت: در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست مقرر شد، مجوز قطع درختان باغستان سنتی از چه طریقی باشد و تعیین تکلیف شود بر همین اساس قرار است تا دو هفته آینده لایحه ای در این خصوص تقدیم شورا شود.

 این عضو شورا خواستار کاشت درختان مثمر برای اولین بار در بلوار آیت اله باریک بین شد و بیان کرد: بهتر است در بخش پیاده رو این بلوار درختان مثمر کاشته شود.

قوامی همچنین خطاب به شهردار قزوین در خصوص پاسخ به سوالات مطرح شده توسط ۴ عضو شورا اظهار داشت: هدف از طرح سوال اعضای شورا تقابل و تندی نیست؛ بلکه می خواهیم به یک راه حل برای مشکلات موجود برسیم؛ بنابراین لازم است تا در جلسه ای برای سوالات مطرح شده به پاسخی مناسب دست یابیم.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط