سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین:

با ترک تشریفات واگذاری پروژه بادامستان مخالفم

با تصویب شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری ها مخالف هستم؛ چراکه اختیارات شورا در آن نادیده گرفته شده است،

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ احد چگینی رییس کمیسیون حقوقی، بازرسی و نظارت پارلمان محلی قزوین در دومین جلسه شورا در سال جاری که به صورت مجازی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: شیوه نامه‌ها و اساسنامه ها تا زمانی که به تصویب شورا نرسیده باشد، برای شهرداری‌ها لازم الاجرا نیست و حتماً باید مصوبه شورا وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: در این شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری ها بنده حدود اختیارات شورا را محدود می بینم و نوعی در پس این شیوه نامه نگرانی که همیشه از وزارت کشور نسبت به اعمال محدودیت ها برای شهرداری ها و شوراها وجود دارد را احساس می کنم، به همین دلیل اعتقادم بر این است باید از تمامی حقوق شورا در این موضوع دفاع کنیم.

احد چگینی خاطرنشان کرد : در خصوص این شیوه نامه باید فرصت کافی برای مطالعه داشته باشیم و پیشنهاد می کنم با توجه به اینکه عجله ای هم وجود ندارد این موضوع را هفته آینده یا جلسه آینده به رای بگذاریم.

وی در ادامه این جلسه که به بررسی موضوع واگذاری پروژه بادامستان و تهاتر مطالبات و تسهیلات دریافتی مربوط به پروژه حکم آباد، اختصاص داشت، گفت: دراین رابطه رعایت ترک تشریفات مربوطه به چه استنادی بوده است و آیین نامه مالی شهرداری اگر رعایت نشود بنده با ترک تشریفات مخالفم و قطعاً توسط هیات تطبیق مغایرت گیری خواهد شد.

احد چگینی تاکید کرد: استدلال سهامدار بودن بانک شهر و اینکه بانک شهر را به جز سازمان‌های شهرداری بدانند به نظر من استدلال مناسبی نیست و قابلیت مغایرت گیری را تقویت می کند، بنده معتقدم که نمی شود به این استناد این بند از ترک تشریفات را لحاظ کرد و آیین نامه مالی شهرداری را نادیده گرفت.

وی همچنین در خصوص لایحه شهرداري در خصوص استمهال بازپرداخت بدهي هاي مالكان اتوبوس هاي طرف قرارداد سازمان اتوبوسراني گفت: اگر به لحاظ بودجه ای و مالی مشکلی برای سازمان اتوبوسرانی ایجاد نمی کند، می توان این موضوع را در این روزهای کرونایی که تعداد مسافران اتوبوس ها به شدت کاهش یافته است و درجهت حمایت از مالکان اتوبوسها تصویب کرد.

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط