سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین:

گزارش بدهی های شهرداری به بانک شهر ارائه شود

به منظور در جریان قرارگرفتن اعضای شورا از میزان دقیق بدهی های شهرداری و میزان افزایش رقم بدهی در ماههای گذشته، گزارش تغییر و تحولات مالی به شورا اعلام شود.

زهرا یوسفی رییس کمیسیون خدمات شهری پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که به صورت مجازی برگزار شد، طی سخنانی بابیان این مطلب، تاکید کرد: باید گزارش تغییر و تحولات مالی طی ماههای گذشته که به دلیل عدم تصویب لوایح فروش ستاره پونک و بادامستان و ... موجب ضرر مالی به شهرداری بعلت افزایش جرایم دیرکرد بدهی ها شده به شورا ارایه شود.

وی در ادامه با اشاره به واگذاری و تهاتر پروژه بادامستان گفت: به نظر می رسد سابقه به تعویق انداختن تصویب لوایحی مانند فروش ستاره پونک و بادامستان ، ضرر زیادی را به منافع شهر وارد کرده است و اگر دوباره این موضوع به دلایل واهی به تعویق بیفتد ممکن است ظاهرا چند میلیارد تومان رقم آن افزایش یابد ؛ اما از دیگر سو سبب پرداخت جریمه دیرکرد چند برابری به بانک خواهد شد که اصلا به صلاح شهر و شهرداری نیست.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا خاطرنشان کرد: با لایحه شهرداری قزوین مبنی بر تهاتر مطالبات و تسهیلات دریافتی مربوط به پروژه حکم آباد با پروژه موسوم به بادامستان موافق هستم.

یوسفی در ادامه جلسه گفت: باتوجه به شرایط بد اقتصادی و کم شدن تعداد مسافرین در ناوگان اتوبوسرانی و کاهش شدید درآمد و به منظور حمایت از رانندگان اتوبوس ها ، لازم است لایحه تعویق در استمهال بازپرداخت بدهی های مالکان خصوصی اتوبوس های طرف قرارداد با سازمان اتوبوسرانی به مدت یک سال تصویب و اجرا شود.

وی همچنین درخصوص شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت هاي مردمي شهرداری ها گفت: این شیوه نامه شامل شهرداری هایی که سازمان سرمایه گذاری و اساسنامه دارند نیز می شود و می توان پس از مطالعه کامل این شیوه نامه پیشنهادات و نکات مد نظر خود را اعلام کرد؛ با توجه به بررسی های کارشناسی و موافقت کمیسیون نظر مثبت خود را با این لایحه اعلام می کنم.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط