سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین:

مصوبات شورای سرمایه گذاری باید در شورای شهر تصویب شود

بسیاری از مواردی که در شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری ذکر شده باید به تصویب شورای اسلامی شهر برسد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین در دومین جلسه شورا که به صورت مجازی برگزار شد، طی سخنانی به بررسی لوایح شهرداری در کمیسیون متنبوع خویش پرداخت و گفت: سه لایحه در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت که یکی از آنها لایحه تهاتر مطالبات و تسهیلات با شرکت سرمایه گذاری شهر آتیه با پروژه موسوم به بادامستان بود که در کمیسیون مورد موافقت قرار گرفت.

وی ادامه داد: براین اساس مقرر شد ۱۷ میلیارد تومان از مبلغ ۶۱ میلیارد تومان به صورت نقدی و بخش دوم به صورت تسویه سه فقره تسهیلات دریافتی از بانک شهر به نام شرکت عمران آذرستان و بخش سوم نیز از طریق تسویه مطالبات حاصل از صورت وضعیت ، مالیات برارزش افزوده و ... انجام شود.

به گفته فصیحی رامندی، تذکرات لازم برای نحوه محاسبه به همکاران شهرداری داده شد که بیشتر از این متضرر نشویم.

وی خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه پروژه بادامستان در سال گذشته سه بار به مزایده گذاشته شده می توان از طریق ترک تشریفات با رعایت ماده ۱۴ در این مورد اقدام کرد.

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی پارلمان محلی قزوین تاکید کرد: بنده هم با توجه به مزایده های قبلی و عدم شرکت متقاضی چنانچه مغایرت قانونی از جهت تاریخ کارشناسی و ترک تشریفات وجود نداشته باشد، با لایحه شهرداری موافقم.

فصیحی رامندی همچنین در خصوص وضعیت پروژه حکم آباد نیز گفت: قرار شده تا فاز سفت کاری توسط شرکت شهرآتیه به اتمام برسد و پس از تسویه حساب و ارائه صورت وضعیت ها در مورد ادامه و روند پروژه بحث و تصمیم گیری شود، از طرلف دیگر بخش سرمایه گذاری به دنبال یافتن شریک و مشارکت در این پروژه است.

وی در بخش دیگری از این جلسه درخصوص لایحه شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت شهرداریها گفت: در شیوه نامه بسیاری از موارد ذکر شده که باید به تصویب شورا برسد، فقط اصل سرمایه گذاری ذکر نشده که جای تامل دارد.

فصیحی رامندی همچنین به لایحه استمهال بدهی مالکان اتوبوسهای شخصی به سازمان اتوبوسرانی قزوین اشاره و بیان کرد: در کمیسیون این موضوع با توجه به کاهش تعداد مسافر در ناوگان اتوبوسرانی در شرایط کرونا مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا با این موضوع موافقت شود و اقساط از ابتدای سال ۱۴۰۱ اخذ شود.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط