سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۳۱

قوامی:

انتصاب مدير مالي شهرداري بايد با تأييد و تصويب شوراي شهر صورت گيرد

شهردار قزوین پس از انتخاب مدیر مالی و ذیحساب جدید شهرداری قزوین باید آن فرد را به شورا معرفی کند تا مورد تایید و تصویب شورا نیز قرار گیرد.

سیده منیره قوامی سخنگو و رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین در سومین جلسه شورا که به صورت مجازی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: براساس تبصره یک بند ۳۰ ماده ۸۰ قانون شوراها باید مدیر مالی شهرداری مورد تایید و تصویب شورای اسلامی شهر قرار گیرد، براین اساس لازم است تا شهردار قزوین این نکته قانونی را مورد توجه قرار دهد.

وی تاکید کرد: باید اعضای شورا نیز در تایید مدیر مالی شهرداری دقت لازم را داشته باشند تا درآ ینده شاهد مشکلات در مباحث مالی نباشیم.

قوامی در تذکری به عدم رعایت عدالت در پرداخت سبد کالا به رانندگان آژانس شاغل در شهرداری قزوین اشاره کرد و گفت: به عنوان سبد کالا در ماه رمضان به کلیه پرسنل شهرداری کالاهایی را ارائه کرده اند که متاسفانه اين سبد به رانندگان آژانس که بسیار زحمتکش و شریف هستند، داده نشده است که این شیوه اصلا خوب نیست و باید دراین روند اصلاحاتی صورت گیرد.

وی در ادامه در خصوص لایحه تعرفه جرایم کمیسیون ماده صد در سال جاری گفت: باتوجه به بودجه مصوب شهرداری درسال ۹۹ از محل جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ که رقم ۱۳۰ میلیارد تومان بود و همچنین با اینکه مصوبه سال ٩٩ را نتوانسته بودند اجراکنند، ولی رقم ۲۰۵ میلیارد تومان محقق شده داشتند؛ بنابراین با افزایش قیمت جرایم کمیسیون ماده صد در سال ۱۴۰۰ مخالف هستم.

وی خاطر نشان کرد: اگر به دنبال اثر بازدارندگي هستیم، بايد قيمت خيلي بالا باشد، اما شهرداري موافق انجام تخلف است چون از این محل به دنبال کسب درآمد است.
 

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط