سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی شورا:

واگذاری زمین از طریق مزایده صورت گیرد

هرگونه واگذاری و فروش زمین در شهرداری قزوین باید از طریق مزایده صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی شورا در جلسه مجازی پارلمان محلی قزوین، گفت: کلیه زمینهای شهرداری که قرار است واگذار شود، باید از طریق مزایده باشد.

وی در بخش دیگری از جلسه که به بررسی لوایح مالی _ اقتصادی اختصاص داشت افزود: لایحه شهرداری در خصوص افزایش ميزان تهاتر اراضي (غیر نقدی) از ۶۰ به ۸۰ درصد و كاهش نقدينگي از ٤٠ به ٢٠درصد در ازاي پرداخت حق الزحمه پيمانكاران پروژه هاي شاخص درکمیسیون بررسی و با سه شرط از جمله واگذاری زمین از طریق مزایده، هرینه کرد در پروژه کمربندی آیت اله باریک بین و انجام تهاتر در بازه زمانی ۶ ماهه به تصویب رسید.

این عضو شوراي اسلامي شهر قزوين در ادامه درخصوص بررسی حسابرسی سال ۹۸ شهرداری قزوین در کمیسیون مالی_ اقتصادی گفت: گزارش حسابرسی سازمان های تاکسیرانی، پارکها و فضای سبز، مدیریت آرامستانها، فناوری اطلاعات، زیباسازی ، آتش نشانی، ساماندهی مشاغل، اتوبوسرانی و مرکز علمی_ کاربردی مورد بررسی و در وضعیت مطلوب قرار گرفت.

به گفته وی بررسی لایحه شهرداری در خصوص بهای خدمات اتباع خارجی نیز با پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته در کمیسیون به تصویب رسید.

فصیحی رامندی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص طرح ساماندهی کانال آب مادر بیان کرد: شهرداری تا فاز اول تکمیل نشده، نباید فازهای بعدی را طبق مصوبه شورا اجرا کند .

وی همچنین خواستار عدم جابه جایی پرسنل حوزه مالی در شهرداری شد و گفت : در آستانه بستن حسابها و گزارش مالی به حسابرس هستیم و پیشنهاد می شود تا فعلا جابجایی در پرسنل و مدیران این حوزه صورت نگیرد تا حسابهای مالی بسته شود.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط