سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۰۴

رییس کمیسیون مالی_اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین:

انجام ۸۰ درصدی معاملات شهرداری به صورت ترک تشریفات صحیح نیست

بیش از ۸۰ درصد معاملات شهرداری در ۶ ماهه دوم سال گذشته به صورت ترک تشریفات بوده که جنبه نظارتی شورا و آیین‌نامه مالی شهرداری را زیر سوال برده است.

رییس کمیسیون مالی_ اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین گزارش مالی شش ماهه دوم ارائه شده از سوی شهرداری قزوین را در صحن علنی شورا قرائت و جزییات آن را به اطلاع اعضای شورا رساند.

 فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی _اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین درجلسه شوراضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فتح خرمشهر، با اشاره به جزییات گزارش مالی ۶ ماهه دوم سال ۹۹ شهرداری اظهار داشت: طی مدت مذکور تعداد کل معاملات انجام شده ۳۴۲ فقره به ارزش ۳۳۳ میلیارد تومان است که از این تعداد ۶۸ مورد و با مبلغ ۲۸۱ میلیارد تومان شامل معاملات عالی است.

وی افزود: ۲۲۸ مورد با مبلغ ۵۰ میلیارد تومان معاملات متوسط و ۴۶ مورد نیز به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان معاملات جزئی در مدت ۶ ماهه دوم سال ۹۹ انجام شده است.

فصیحی رامندی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد معاملات به صورت ترک تشریفات بوده است، خاطرنشان کرد: مبلغ ۲۴۷میلیارد تومان از کل معاملات انجام شده به صورت ترک تشریفات بوده که نشان می دهد آیین‌نامه مالی شهرداری به درستی اجرا نشده است و بعدها می تواند در بازرسی های انجام شده به رویکرد نظارتی شورا خلل وارد کند.

وی همچنین در خصوص لایحه شهرداری پیرامون حسابرسی فیمابین شرکت آب و فاضلاب و شهرداری قزوین توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در کمیسیون مالی این موضوع بررسی و مقرر شد تا محاسبه قیمت بر مبنای مصوبه شورا در سال ۹۹ و براساس فهرست بهای واحد رشته ترمیم و مرمت نوار حفاری مطابق سال اجرا محاسبه شود. ،همچنین ارزش افزوده ترمیم و مرمت نوار حفاری نقدا به حساب شهرداری واریز شود.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط