سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۰۸

دبیر پارلمان محلی قزوین تاکید کرد؛

ضرورت توجه به طراحی استاندارد پارکها در سطح شهر

طراحی پارکها باید توسط کارشناسان سازمان پارکها و مطابق با استاندارد انجام شود تا دچار نابسامانی و نواقصی در اجرا نشود.

 به گزارش روابط عمومی شورا ی اسلامی شهر قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزارشد، با تاکید بر این مطلب اظهار داشت: کارشناسان سازمان پارکها و فضای سبز به مراتب بهتر می دانند که چه طرحی برای ایجاد پارک در شهرمفید و قابل اجرا خواهد بود؛ بنابراین باید طراحی در سازمان پارکها و فضای سبز انجام شود.

وی خواستار پیگیری و رسیدگی شهرداری قزوین در این حوزه شد وگفت: سازمان خدمات طراحی در بسیاری از طرح ها نیاز مردم را مورد توجه قرار نمی دهد و نظرسنجی از مردم ندارد. 

قافله باشی در ادامه به نامه ای از اهالی مجاور بوستان بلوار امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: این بوستان که به تازگی افتتاح شده است مشکلاتی از جمله عدم نصب آبخوری و ایجاد سرویس بهداشتی، آسفالت به جای سنگفرش، نصب نکردن پایه روشنایی در انتهای پارک، عدم پیش بینی فضای سبز دارد که اهالی خواستار رسیدگی به این مشکلات هستند.

به گفته وی، وقتی این موارد و مشکلات را به مسئولین مربوطه گوشزد می کنیم، می گویند سازمان خدمات طراحی این پارک را طراحی کرده است و از طرف دیگر افرادي که این پروژه ها را پس از اجرا تحویل می گیرند نیز به نواقص توجهی نمی کنند.

وی همچنین در ادامه این جلسه خواستار نپرداختن شورای پنجم به موضوع اراضی عظیم زاده شد وگفت: شورای پنجم در خصوص اراضی موسوم به عظیم زاده تاکنون هیچ مصوبه ای نداشته و بهتر است تا در این شورا درخصوص این لایحه و قطع درختان آن صحبتی نشود؛ چراکه متوجه شورای پنجم نبوده است.

قافله باشی تاکید کرد: وظیفه نظارتی شورا برعملکرد خود صحیح است، اما آیا ما توانستیم درخصوص قطع درختان مسجد جامع و یا حاشیه دانشگاه آزاد کاری انجام دهیم و کسی به ما پاسخگو بود؟

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط