سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۴/۰۸

رییس پارلمان محلی قزوین اعلام کرد؛

خسارت ۷۰ میلیارد تومانی به شهرداری قزوین به دلیل تاخیر در واگذاری پروژه ستاره پونک

به دلیل عدم تصویب مصوبه شورای اسلامی شهر قزوین پیرامون واگذاری پروژه ستاره پونک در هیات تطبیق شهرستان قزوین، ۷۰ میلیارد تومان به شهرداری قزوین خسارت وارد شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ حکمت اله داودی رییس پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که با دستورکار بررسی لوایح شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: در راستای پرداخت بدهی های شهرداری قزوین به بانک شهر حدود پنج ماه گذشته، واگذاری پروژه ستاره پونک در صحن شورای اسلامی شهر قزوین به تصویب رسید و با ورود دستگاههای نظارتی سرانجام این مصوبه در شورای حفظ حقوق بیت المال نيز مورد موافقت قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدامات هیات تطبیق شهرستان قزوین در تایید مصوبات شوراي اسلامي شهر، افزود: متاسفانه به دلیل عدم تصویب و مغایرتهای پی در پی هیات تطبیق شهرستان قزوین طی دو ماه گذشته، این مصوبه تاکنون به تصویب نرسیده و معطل مانده است و به همین دلیل شهرداری متحمل ضرر و خسارت ۷۰ میلیارد تومانی شده است.

داودی دربخش دیگری از این جلسه در خصوص لایحه تعریض بلوار اسدآبادی گفت: شهرداری قزوین باید برای پلاکهای واقع در این طرح یک لایحه کلی و خاصی ارائه دهد تا براساس آن تصمیم گیری شود.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به جلسه برگزار شده با مقامات استانی در خصوص باغستان سنتی قزوین اشاره کرد و گفت: در این جلسه و با نظر استاندار قزوین مقرر شد، اگر نواقصی در اساسنامه سازمان باغستان وجود دارد برطرف و یک نهاد متولی باغستان سنتی قزوین شود.

وی تاکید کرد: با توجه به این جلسه قرار است، سازمان باغستان شهرداری به عنوان متولی اصلی باغستان مطرح شود که در این راستا باید اساسنامه این سازمان به تایید و تصویب وزارت کشور برسد تا بتواند این سازمان به صورت قانونی برای حل و فصل مشکلات ورود کند.

داودی همچنین در خصوص لایحه بخشودگی اجاره بهای اماکن تحت اختیار منطقه نمونه گردشگری باراجین گفت: در راستای حمایت از بخش خصوصی و گردشگری در ایام کرونا مقرر شد تا اجاره بهای رستوران ها دراین منطقه از تخفیف و بخشودگی ۵۰ درصدی در اجاره بهای ماههای اسفند سال 99 و فروردین و اردیبهشت سال جاری برخوردار شوند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط